Medimagazin logo

Sağlık ekibi Libya'ya gidiyor

Libya'ya tıbbi malzeme götürecek, 15 sağlık personeli ve güvenliği sağlamak için 10'u özel harekat polisi 20 emniyet görevlisinin bulunduğu feribot, Çeşme Limanı'ndan hareket etti.
Sağlık ekibi Libya'ya gidiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Çeşme Limanı'ndan Libya'nın Misrata Limanı'na gidecek olan Ankara Feribotu'na, acil ihtiyaca cevap verecek çok miktarda tıbbi malzeme yüklendi.
 
Feribotta, Baltalimanı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yavuz Kabukçuoğlu ile 15 sağlık personeli ve 3 ambulans bulunuyor.
 
Sağlık ekibinin ve gemi mürettebatının güvenliğini sağlamak için, 10'u özel harekat polisi toplam 20 emniyet görevlisi de Ankara Feribotu ile yola çıktı.
 
A.A muhabirinin görüştüğü Baltalimanı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yavuz Kabukçuoğlu, Libya'daki yaralılara acil müdahalede bulunacaklarını söyledi.
 
Doç. Dr. Kabukçuoğlu, Libya'ya acil sağlık ihtiyaçlarına cevap verecek ilaç, serum gibi tıbbi malzemeleri götürdüklerini, Libya'da tedavisi mümkün olmayan yaralıları da feribotla Türkiye'ye getireceklerini bildirdi.
 
Ankara Feribotu birinci kaptanı Muzaffer Keskin ise 42 mürettebatın yer aldığı feribotun 664 mil yol katederek, yaklaşık 55 saat sonra Libya'nın Misrata Limanı'na yanaşacağını belirtti.
 
Keskin, feribotun saatte 12 ile 15 mil arasında hız yapacağını, ancak denizdeki hava şartlarının da önemli olduğunu ifade etti.
sağlık
ekibi
libya'ya
gidiyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir