Medimagazin logo

Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 50 zam / VİDEO

Başbakan Davutoğlu, "Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 50 zam yapıyoruz. Hekimlerin yanında diğer sağlık çalışanları da bundan yararlanacak" dedi.
Sağlık çalışanlarının nöbet ücretlerine yüzde 50 zam / VİDEO
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da gerçekleştirilen 'Şifa Veren Ele Vefa' programına katıldı. sağlık bakanlığı tarafından düzenlenen programda hitap eden Davutoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile sağlık çalışanlarına zam müjdesi vererek "Tıp Bayramı vesilesiyle fedakar sağlık çalışanlarımızın nöbet ücretlerinde önemli bir iyileştirmeye gidiyoruz. Yapacağımız düzenleme ile nöbet ücretlerine yüzde 50 zam yapıyoruz. Hekimlerimiz yanında diğer tüm sağlık çalışanlarını da bu zamlı ücretten yararlandıracağız. Yapılan düzenleme ile aciller ve diğer riskli yerlerde nöbet tutanların ücretlerine yüzde 75 zam gelmiş oluyor. Çalışmak isteyen hekimlerimizin talepleri halinde herhangi bir zorunluluk ve yük getirmeden 70 yaşına kadar çalışma fırsatı vereceğiz" dedi.

 

sağlık
çalışanlarına
zam
müjdesi
Yorum (55)
faruk erdal
"yaşadığı küçük bir sorun dolayısıyla, onlara saldırma cüreti, küstahlığı gösteren kişilerin merhamet yoksunu olduğuna inanıyorum."gerçekten bu sözün arkasında olan biri hemen kanunu değiştirir ve böylece merhametten yoksun insanların cezaları 5 yıl sonrasına ertelenmez..o yüzden bu düzenleme olana dek bütün cümleleriniz yalan...
0
Cevapla
murat 124
guleyim mi aglayayim mi bilemedim.. bu arada meshur nobet ucretleri 120 saat aylik uzeriden max. uzmana tavandan 1001 tl yogun bakim 112 de 1501 tl asm de 462 tl icap 369 tl prat 897 1345 414 331 tl bunu % 50 arttirin iste..
0
Cevapla
Bahadır hasdemir
Şimdi sayın Başbakan tüm sağlıkçıları mı faydalandırmış oluyor zamdan? Fizyoterapist, diyetisyen, psikolog nöbet tutmuyor. Bu insanlar sağlıkçı değil mi???
0
Cevapla
bezgin
ayda 2 tane hastane nöbetim var... (15 gün icap nöbetime zam yok..!) hafta içi 75tl... hafta sonu 100tl... %50 zam! üfff..köşeyi döndüm desenize!!!!!!
0
Cevapla
Mahmut
Üfürükten tayyare gibi olmuş. Hekimler sizden adam gibi kalıcı bir maaş iyileştirmesi ve bunun emekliliğe de yansıtılmasını bekliyor. Nasıl mı? Ekte mecliste bekleyen bir Kanun var zaten, onu geçiriverin artık lütfen; http://www.medimagazin.com.tr/hekim/genel/tr-chpden-emekli-ve-calisan-hekimlerin-ucretlerinin-artirilmasi-icin-kanun-teklifi-2-12-50817.html
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir