Medimagazin logo

Sağlık Bakanlığı'ndan 12 il için proje: İstanbul sağlık turizminde marka olacak

Sağlık Bakanlığı, sağlık turizminde öne çıkan 12 il için proje hazırladı. Her ilin hedef ülkeleri belirlendi.
Kaynak: Milliyet
Sağlık Bakanlığı'ndan 12 il için proje: İstanbul sağlık turizminde marka olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen hedeflere göre, İstanbul'da Sağlık Turizmi Odaklı, Kapasite Güçlendirme, Marka Oluşturma ve Küresel Rekabet Edilebilirlik Projesi hayata geçecek. Dünyanın her yerinden hasta kabul edilecek ancak özellikle Arapça, Rusça ve İngilizce konuşulan ülkelere ağırlık verilecek.

Milliyet'in haberine göre Sağlık Bakanlığı'nın hedefleri şöyle:

Hastanelerin bilişim ve teknoloji altyapısı güçlendirilecek. Sağlık turizminde temel ihtiyaç olan nitelikli insan kaynağı yetiştirilecek ve aktif istihdama katkı sağlanacak. Sağlık turizmi ile diğer turizm alanları entegre edilecek, turizm çeşitliliğinin bütün bir yıl sürdürülebilirliğine katkı sağlanacak.

İstanbul için planlanan ne?
İstanbul'un sağlık turizmi açısından küresel marka haline gelmesine yönelik çok dilli tanıtım ve lansman faaliyetleri hayata geçirilecek. İstanbul'da sunulan sağlık hizmetleri uluslararası alandan kolay erişilebilir hale getirerek ulusal turizm gelirlerinin artmasına da katkı sağlanacak.

Ülkelerinde çok sıra beklemek zorunda kalan yabancılar Türkiye'ye kabul edilecek

Ülkelerinde tedavi ve ameliyat için uzun süre beklemeleri gereken, hatta bu hizmetlere çok pahalı ulaşan yabancıların aynı hizmetleri Antalya'da daha kaliteli ve kısa sürede almaları sağlanacak. Edirne-Tekirdağ yabancıların sağlık hizmeti almalarının yanı sıra bölgenin turizm değerleri açısından da tanıtımı sağlanacak.

Başkanlar'da öncü ülke olma hedefi
Sağlık turizmi alanında Türkiye'yi, Balkanlar'da öncü ülke konumuna getirmek için çalışma yapılacak. Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Kosova, Makedonya hedef ülkeler olacak.

Bolu'nun doğal kaynakları kullanılacak
Bolu'nun doğal kaynakları ve sağlık hizmet çeşitliliğine uygun sağlık turizmi türlerini belirlenecek ve geliştirilecek.

Erzurum için Bakü ve Nahçıvan'da tanıtım faaliyetleri yapılacak. Hedef ülke Azerbaycan'dan gelen hasta sayısı artırılacak.

Aydın, ağız ve diş sağlığında öne çıkarılacak
Aydın'da ağız ve diş sağlığı hizmetleri ile yerli yabancı hastaların bölgeyi tanımaları sağlanacak. Böylece sağlık turizmin diğer dallarında da turizme yönelik altyapı çalışmalarına zemin hazırlanacak.

saglik bakanligi
hedefler
istanbul'da saglik turizmi
kapasite guclendirme
marka olusturma
Yorum (1)
bozeren
Aynen. Vuhan'dan Almanya'dan İsveç'ten kalkan pek çok uçak İstanbul'a indi. böylece Korona olayında marka olma yolunda bayağı bir mesafe katettik. şimdi sıra diğer alanlarda!
7
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir