Medimagazin logo

Sağlık Bakanı açıkladı: Son teknoloji ile Ordu Şehir Hastanesi geliyor

Sağlık Bakanı Demircan, Ordu Şehir Hastanesi projesi ile ilgili, "2020 sonu veya 2021 başlarında inşallah hastanemize kavuşuruz. Ordu Şehir Hastanesi 900 yataklı olacak ve son teknolojiyle donatılacak." dedi
Kaynak: AA
Sağlık Bakanı açıkladı: Son teknoloji ile Ordu Şehir Hastanesi geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ordu'da 19 Eylül Stadyumu'nda düzenlenen mitingine katılmak üzere geldiği kente, Vali Seddar Yavuz'u makamında ziyaret etti. 

Demircan, burada Ordu'da yapılması planlanan şehir hastanesine ilişkin, Karadeniz'de, Samsun, Ordu, Trabzon ve Rize'de olmak üzere 4 şehir hastanesi projelerinin olduğunu söyledi.

Ordu Şehir Hastanesi projesinin Yüksek Planlama Kurulu aşamasının tamamlandığı bilgisini veren Demircan, şöyle devam etti:

"Arsa temin edildi, şimdi ihale hazırlıkları devam ediyor. İhaleler tamamlandıktan sonra yapım ihalesiyle birlikte hastanemizde inşaat başlayacak. İnşallah bu sene sonunda hastanemizin temeli atılır. Bu hastanelerin finans sorunu olmadığı için de süresi içerisinde bitirilme imkanı oluyor. Bu süre de genelde 2 ila 2,5 yıl oluyor. 2020 yılı sonunda veya 2021 yılının başlarında inşallah hastanemize kavuşuruz. Ordu Şehir Hastanesi 900 yataklı olacak ve son teknolojiyle donatılacak. Ordu'muza hayırlı, uğurlu olsun."

Vali Seddar Yavuz da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Ordu’ya yaptığı sağlık yatırımları ve hizmetlerinden dolayı Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’a teşekkür etti.

Ziyarette eski Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mehmet Hilmi Güler, AK Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı, AK Parti milletvekili adayları Şenel Yediyıldız ve Sait İnan da hazır bulundu.

ordu sehir hastanesi
saglik bakani
ahmet demircan
Yorum (2)
HAKAN
HASTAHANEDEN ÖNCE SON TEKNOLOJİ BAKAN LAZIM BİZE, ESKİLER DEMODE OLDU, YURT DIŞINDAN BAKAN TRANSFERİ YAPMAK LAZIM.
4
Cevapla
dr.hasan
sağlıkta şiddet azaldı mı.yok. sağlıkta şiddet bakanlığın gündeminde bile yok.
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir