Medimagazin logo

Sağlık Bakanı 14 Mart Haftası öncesinde hekimlere “müjde” verecek mi?

TTB, 14 Mart Sağlık Haftası öncesi somut adımların atılmasını istediği “14 Mart’a 14 Acil Talep” başlıklı bildirgeyi Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na sundu.
Sağlık Bakanı 14 Mart Haftası öncesinde hekimlere “müjde”  verecek mi?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi üyeleri Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile görüştü.

Görüşmede; Sağlık Bakanlığı hastanelerinden tıp fakülteleri hastanelerine, aile sağlığı merkezlerinden toplum sağlığı merkezlerine, özel hastaneler ve tıp merkezlerinden muayenehanelere, işyeri hekimliklerinden kurum hekimliklerine, gerek kamuda gerekse özel sektörde çalışan bütün hekimlerin sorunları Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na aktarıldı.

TTB Heyeti, Türkiye hekimlik ve sağlık ortamının uzun yıllardır uygulanan politikalar nedeniyle bir dizi sorunla karşı karşıya olduğunu, bu sorunların tamamının çözümünün hemen mümkün olmadığının kendilerince bilindiğini; Kamu Hastane Birlikleri, Kamu Özel Ortaklığı, sağlıkta piyasalaşma, özelleştirme gibi Hükümet’in uluslararası kuruluşlarla yürüttüğü politikalarda değişiklik beklemedikleri için bu görüşmede gündem yapmayı tercih etmediklerini; bu nedenle sorunların öncelikli olanlarına yönelik talepleri konuşmak istediklerini belirttiler.

Daha sonra; TTB tarafından hazırlanan “14 Mart’a 14 Acil Talep” başlıklı bildirge, “Emekli ve Halen Çalışan Hekimlere Yönelik Acil Ücret Artış Önerisi” ile Sağlık Bakanlığı’na iletilmek üzere hekimler tarafından TTB’ye iletilen (14 acil talep dışında) şikayet ve talepleri de içeren bir dosya Dr. Mehmet Müezzinoğlu’na sunuldu.

TTB Heyeti, bu taleplerle ilgili olarak Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından yapılacak değerlendirme ve somut adımların 14 Mart Sağlık Haftası öncesinde hekimlere ve kamuoyuna açıklanmasını istedi.

Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu da talepleri inceleyeceğini ve yapabilecekleri konusunda 14 Mart Haftası öncesinde hekimlere “müjde” vermeyi istediğini belirtti.

Görüşmede; Sağlık Bakanlığı’nın Tam Gün’le ilgili yeni bir çalışma yaptığına dair basında yer alan haberler de gündeme geldi.

TTB Merkez Konseyi üyeleri, basında yer aldığı gibi sadece üniversite öğretim üyelerine yönelik yapılacak bir düzenlemeyi kabul etmeyeceklerini, düzenlemelerin kamuda çalışan bütün hekimleri kapsaması ve yeni bir düzenlemeden önce Anayasa Mahkemesi’nin Tam Gün’le ilgili iptal kararının uygulanması gerektiğini belirtip çalışmalarla ilgili bilgi istediler.

 Dr. Mehmet Müezzinoğlu, konuyla ilgili görüşme ve çalışmalarının devam ettiğini, önümüzdeki on gün içinde bitirmeyi hedeflediklerini, şu an için bir şey söyleyecek durumda olmadığını ifade etti.

sağlık
bakanı
14
mart
haftası
öncesinde
hekimlere
“müjde”
verecek
mi?
Yorum (68)
umutsuzdoktor
11 yılda doktorlarımız her 14 mart ta farklı müjdeyle ihya oldular ya...12. müjdeye ne gerek var !!!
0
Cevapla
uz.dr.bio
Sayın editör TTB sitesinde(www.ttb.org.tr) 14 MART’A 14 ACİL TALEP ve TÜRK TABİPLERİ BİRLİĞİ EMEKLİ HEKİM VE FİİLEN ÇALIŞAN HEKİMLERE YÖNELİK ACİL ÜCRET ARTIŞI ÖNERİSİ başlıklı iki ek var lütfen habere o ekleride ekleyin.
0
Cevapla
s e
Tum sorunlar halledildi konu geldi tam gune kaldi!! Cok yazik...
0
Cevapla
A.K.
1-Performans kaldırılmalıdır.Herkese eğitimine göre,emekliliğine yansıyan tek tip ücret verilmelidir.2,3,4....14 Benim için aynıdır.
0
Cevapla
alo
Hiçbir hekim bu yazılanlardan umutlanmasın. Çünkü bunların kendilerinden başkalarına reva görecekleri zam veya iyileştirme dedikleri şey 100 TL'yi geçmez ve bunu da abarta abarta bütün kamuoyuna ilan ederler.Çünkü bu işlere sadece maliye bakar onun başındaki malum zatında debilitesi buna müsaade etmez.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir