Medimagazin logo

Sağlam parmağa ameliyatla suçlanan doktor: İşlem doğru

YALOVA'da, Büşra Nergiz'in (27) kırık olan ayak parmağı yerine sağlam parmağını ameliyat ettiği iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında açığa alınan Opr. Dr. Özgür A., avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada hastaya yapılan işlemin doğru olduğunu savunarak, savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.
Sağlam parmağa ameliyatla suçlanan doktor: İşlem doğru
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bir kurumda memur Büşra Nergiz, sol ayak başparmağının yanındaki parmakta hissettiği ağrı nedeniyle, Yalova Devlet Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nde Opr. Dr. Özgür A'ya muayene oldu. Ağrı hissettiği parmakta kırık saptanarak ameliyata alınan Nergiz'in, iddiaya göre yanda sağlam olan başparmağına operasyon yapıldı ve 5 platin takıldı. Nergiz, şikayetçi olarak suç duyurusunda bulundu. İdari soruşturma başlatan İl Sağlık Müdürlüğü de doktoru açığa aldı.


Yanlış parmağı ameliyat ettiği öne sürülen doktor açığa alındıDOKTORUN AVUKATINDAN YAZILI AÇIKLAMA

Dr. Özgür A.'nın avukatı bugün yazılı açıklama yaptı. Avukat Yakup Taşçı, müvekkiline iftira atıldığını ifade ettiği açıklamasında şöyle dedi:

"Hasta, müvekkilime ilk geldiğinde, ayakkabı giymekte zorlandığını, ayak parmaklarının üst üste bindiğini, ayağın 1. parmağının 2. parmağı ittiğini, bu üst üste binme miktarının ayakkabı içinde daralmaya sebep olduğu şeklinde şikâyetler bildirmiştir. Hastanın ifade ettiği üzere 2. parmakta eski bir kırığı olup 1. parmağı gelip bunun üzerine binmektedir. Böylece 2. parmakta çekiç parmak oluşmuştur. Dikkatli bir ölçümde, açıların normal sınırların üstünde olduğu görülmektedir. Medyada olan, üzerine basmadan çekilen grafisinde dahi, en uç noktada yumuşak dokuların üst üste geldiği gözlenmektedir. Hastaya, ayak 2. parmağa yönelik bir düzeltmenin sorunu gidermeyeceği, 2. parmağın 1. parmak altına daha fazla gireceği, cerrahi müdahalenin 1. parmağa olması gerektiği açık bir şekilde anlatıldı. Hasta, anlatılan şekilde ameliyat olmayı kabul etmiştir. Başarılı geçen ameliyat sonrasında hasta, müvekkilime teşekkür ederek hastaneden ayrılmıştır. Bu bağlamda müvekkilim, hakkında yapılan bu kara propaganda karşısında Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvuracak olup bu davanın takipçisi olacaktır."

yalova
ortopedi ve travmatoloji
Yorum (5)
ramiz
kırık parmağı ameliyat etmiş. haber değeri olmaz ki....heyecan lazım..
38
Cevapla
ertuğ
Bu davaya açılan karşı dava sayesinde dr arkadaşımız güzel bir tazminat kazanırsa, avukat arkadaşlar bu hasta gibi hastaları kışkırtarak dava açtırmanın pek de akıllıca bir yol olmadığını öğreneceklerdir. ameliyat notları, epikrizi, preop değerlendirme notları vs incelenmesini öneririm....
27
Cevapla
Balto
Bu arkadasimiz bildiginiz gibi degil malpraktis konusunda cigir acmis bir arkadastir kendisi defalarca uyarilmis ama hatalara devam etmistir su testisi bu yolda kirilmistir onlarca dosya birlestirilip aciga alinmistir.
66
Cevapla
MEHMET USLU
Balto senin doktor olmadığını biliyoruz.Yaklaşık 1,5 yıldır Yalova Devlet Hastanesi'ndeki korkunç miktarlardaki yolsuzlukları ortaya çıkarmaya çalıştığı için ve artık yolsuzluklar ortaya dökülmek üzere olduğu için, doktoru bu yöntemle bitirmeye çalıştılar. İnanmayan you tube girip, Yalova devlet hastanesinde yolsuzluk yazabilir veya bu linki aratabilir. https://www.youtube.com/watch?v=QhnXCCa3GNU&t=6s
0
Cevapla
Özgür aydın
Balto sahte isimli kişi. Çünkü Yalova’da öyle bi doktor yok. Doğru olmayan iddianı ispatlamakla yükümlüsün.
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir