Medimagazin logo

Reçetelerde 1 milyon liralık vurgun yapanlar adliyeye sevk edildi

Kocaeli'nde ilaç reçetelerinde usulsüzlük yaparak 1 milyon lira haksız kazanç elde ettiği iddiasıyla gözaltına alınan 2’si doktor 6 kişi adliyeye sevk edildi.
Reçetelerde 1 milyon liralık vurgun yapanlar adliyeye sevk edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi Mali Büro ekibi, Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde, bir eczanede ilaç reçetelerinde usulsüzlük yapılarak haksız kazanç elde edildiği şikâyeti üzerine harekete geçti.
    Şüphelileri 6 ay boyunca takip eden ekip, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ortak hareket etti. Ekip, eczanenin bir yıl boyunca işlem yaptığı 50 bin reçeteyi mercek altına aldı. Bu reçetelerden bininin şüpheli olduğu belirlendi. Şüpheli görülen 700 reçete sahibinin ifadesi alındı. Bunlardan 350’si kendilerinin haberi olmadan reçete yazıldığı yönünde ifade verdi.
    Ekiplerin çalışması sonucu reçetelere imzaların eczane çalışanın attığı kriminal raporuyla tespit edildi.
Hastanedeki bir görevlinin de muayeneye gelen vatandaşların TC kimlik numaralarını eczaneye verdiği, böylelikle bu numaralara reçete yazıldığı ifade edildi. Bu şekilde, yaklaşık 1 milyon liralık vurgun yapıldığı kaydedildi. Ekipler, olayla ilgili 31 doktor, 5 sağlık görevlisi, 5 ilaç mümessili, 1 eczacı ve 5 sağlık görevlisinin ifadesi aldı.
      Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

reçetelerde
1
milyon
liralık
vurgun
yapanlar
adliyeye
sevk
edildi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir