Medimagazin logo

Polis, sağlık çalışanlarını darp etti iddiası

Sağlık Sen Denizli Şubesi Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, kentte bir kazaya müdahale eden 112 ekibindeki sağlık çalışanının, bir polis tarafından darp edildiğini iddia etti.
Polis, sağlık çalışanlarını darp etti iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bir açıklama yapan Sağlık Sen Denizli Şubesi Başkanı Metin Yüksel Koçoğlu, kentte meydana gelen bir kazada polis memurunun çocuğunun yaralandığını ve 112 sağlık çalışanlarının olay yerine hızla gittiğini söyledi. Sağlık çalışanının yaralılara anında müdahale ettiğini belirten Koçoğlu, "Daha sonra ambulansa alınan yaralı çocuk hastaneye götürülmek istendiğinde polis memuru ambulansa binmek istemiş ve ekipler müdahalenin zor olmaması için polis memurunun ambulansa girmesini engellemiştir. Yasaya göre hasta yakının ambulansla alınması suçtur. Bunun için görevlilerimiz polis memurunu ambulansa almamış ve bununla birlikte hakarete uğramıştır. Yaşanan bu durumun yanında polis memuru, 112'de görevli olan paramedik görevlisine tokat ve yumruk atmıştır. Bunu rağmen paramedik ekibi hastaya müdahale ederek hastaneye götürmüştür" dedi.

Yaşanan olayın ardından sağlık ekibinin 10 Nisan Karakolu'na giderek şikayette bulunmak istediğini ifade eden

Koçoğlu, "Şiddete uğrayan arkadaşımız, mağduriyetini anlatmak için hastanın naklini gerçekleştirdikten sonra görevini devretmiş ve 10 Nisan Polis Karakoluna şikayetçi olmak ve mağdur olduğunu anlatmak için gitmiştir. Burada da kendisine darp ve hakaret eden polis memuru ve diğer 2 polis memuru tarafından ikinci bir darp ve tartaklanma olayı yaşanmıştır. Biz olayın sorumlularının bir an önce ortaya çıkarılmasını istiyoruz ve bu olayları şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.

polis
sağlık
çalışanlarını
darp
etti
iddiası
Yorum (1)
M.Ç
Sağlık Çalışanları Hekimiyle,Hemşiresiyle Yetim Bırakılmıştır..Kendi İdarecileri tarafından sahiplenilmek yerine, populist söylemlerle peşkeş çekilmiştir...Vurun kahpeye filminin yeni figüranları sağlık çalışanlarıdır......Herkesin, iktidarıyla muhalefetiyle, bürokratıyla muhtarıyla, medyasıyla, halkıyla vurduğu bir zaman diliminde polisin neyi eksik?!!!...Bir Yumrukta O savurmuş, bu acziyet içerisinde kıvranan sağlık sektörü personeline...Sahipsiz olmanın verdiği makus talihimizin bir an önce düzelmesi dileğiyle.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir