Medimagazin logo

Poliklinik kapısına 'Ameliyatlarım iptal oldu' yazısı asan doktora soruşturma

Tekirdağ'da, Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde poliklinik kapısına "Malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur" şeklinde yazı asan doktor hakkında idari soruşturma başlatıldı.
Poliklinik kapısına 'Ameliyatlarım iptal oldu' yazısı asan doktora soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tekirdağ İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre,  'Doktor isyanını kapıya astı: Bütün ameliyatlarım iptal olmuştur!" başlıklı haberlerdeki iddialara yönelik başlatılan inceleme sonucu, Kulak Burun Boğaz (KBB) uzmanı K.K'nin görev yaptığı polikliniğin kapısında, "Malzeme eksikliği, personel yetersizliği, bozuk olan cerrahi aletlerden dolayı bütün ameliyatlarım iptal olmuştur" yazısının asılı olduğunun tespit edildiği belirtildi.

Doktor hakkında idari soruşturmanın başlatıldığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Doktor K.K, yazının kendisi tarafından asıldığını ve ameliyat malzemelerinin olmadığını ifade etmesi üzerine, bu kadar süre nasıl ameliyat yapabildiği sorulmuş ve cevap vermemesi üzerine hastane başhekimi, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olan çalışanların bu şekilde davranmasının doğru olmadığını, böyle bir yazı asarak hem kurumu, hem devleti zor durumda bıraktığını ve konu ile ilgili idari soruşturma yapacağını ifade etmiştir.

Konu hakkında yapılan araştırmada, ilgili hekim veya ameliyathane sorumlusu tarafından idareye ulaştırılmış herhangi bir malzeme talebinin olmadığı, poliklinikte ve ameliyathanede KBB hekimleri tarafından kullanılan cerrahi malzemelerde de herhangi bir arıza durumunun olmadığı tespit edilmiştir. 01.01.2019-23.12.2019 tarihleri arasında hastanemizde görevli 2 KBB uzmanının ameliyat sayıları incelendiğinde, doktor K.K'nin B grubu 64, C grubu 170, D grubu 147 ve E grubu 125 olmak üzere toplam 506 ameliyat yaptığı, Dr. M.K'nin ise C grubu 181, D grubu 131 ve E grubu 103 olmak üzere toplam 416 ameliyat yaptığı tespit edilmiştir. İlgili hekim hakkında müdürlüğümüzce idari soruşturma başlatılmıştır."

tekirdag
Yorum (6)
Hekimkızı
Son 1 yıl içinde yaptığı operasyon sayısı, iddia edilen yeni bozulan alet veya yard.sağlık personeli eksiğini gösteririr mi? Son 1yıl içinde ki operasyon sayısı dr'un operasyondan kaçmayan biri olduğunu gösteriyor. Son 3 ay ve son 1 ayki operayson sayıları da araştırılmalı.
263
Cevapla
Hasan Akdemir
Kendi elinizle kendi ipinizi neden çekersiniz anlamam. Yaptığınız her şeyin birileri tarafından sürekli gözlendiğini ve kendilerine yönelik en ufak bir olumsuzlukta sizden bunu kat be kat çıkaracağını unutmayın.
21
Cevapla
Mr.Zotto
Sayin hekimkizi çok doğru bir noktaya temas etmis. Bu 2 KBB uzmaninin son 3 ay ve son 1 aydaki.operasyon sayilari ayrintili incelenmeli. 2 aydir malzeme eksik belki. Belki 500 ameliyati ilk.10 ayda yapti???
257
Cevapla
Tabip
11 ayda 500'ü aşkın ameliyat yaptığına göre cerahiden kacmayan bir tabip. Simdi boyle yazi yazmasinin nedeni uzaylilar tarafindan kaçırılıp benzerinin mi yollanması,? Yoksa gercekten ameliyata engel bir durum teşekkül etmesi mi?
262
Cevapla
kelhekim
Hasan Akdemir isimli kadrolu yorumcu dışındaki 3 yorumun altına imza atarım.
252
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir