Medimagazin logo

Ordu'da 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 3 doktora hapis cezası!

Ordu'nun Ünye ilçesinde 4 yıl önce rahatsızlanınca kaldırıldığı devlet hastanesinde hayatını kaybeden Doğan Gündoğdu'nun ölümüyle ilgili ihmal iddiaları üzerine haklarında ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan dava açılan acil servis görevlisi Uzman Dr. M.M.Y., pratisyen hekimler K.T. ve S.Ö.'nün, yargılanması tamamlandı. M.M.Y. 2 yıl 6 ay, K.T. ile S.Ö. de 1 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırıldı.
Kaynak: DHA - Turgut DAĞDEVİREN
Ordu'da 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 3 doktora hapis cezası!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Ünye'de  2017 yılının eylül ayında anjioödem hastalığı nedeniyle fenalaşan yerel bir gazetenin sahibi Doğan Gündoğdu, ailesi tarafından Ünye Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne götürüldü. Acil serviste yanlış tedavi uygulandığı öne sürülen Doğan Gündoğdu, hayatını kaybetti. Doğan Gündoğdu'nun oğlu Ulvi Gündoğdu da aynı yıl, babasının ölümünde ihmal olduğunu öne sürerek acil serviste görevli 3 doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Soruşturma başlatan savcılık, acil serviste görevli Uzman Dr. M.M.Y., pratisyen hekimler K.T. ve S.Ö. hakkında 'taksirle ölüme neden olma' suçlamasıyla dava açtı.  Yaklaşık 4 yıldır Ünye 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde devam eden davanın 14’üncü celsesinde doktorlar hakkında karar verildi. Yapılan yargılamada M.M.Y. 2 yıl 6 ay, K.T. ile S.Ö. de 1 yıl 8 ay hapis cezasına çaptırıldı. Görevlerini sürdüren doktorların, sabıkasız olması ve yeniden suç işlemeyeceği kanaatiyle hükmün açıklanması geri bırakıldı.

ordu
doktor
hapis cezası
taksirle ölüme neden olma
Yorum (8)
EKREM BİR
hüküm geriye bırakılınca göreve devam edilebiliyor mu ??
18
Cevapla
Sümbül ağa
Aşk ile çalışmaya devam ediniz. Neyin aşkı mı: kafanıza göre :/)
18
Cevapla
ömer hayyam
acil servise %100 sağlıklı getirilen (evde fenalaşmış , hastanede fena değil !) kişiyi kazayla öldürmek de çok fantastik, zorlama bir suç... adamı ölene kadar EVDE bekleten doktorların allah belasını versin !
62
Cevapla
dr ceyar
çok parası olan bu mesleği yapmasın...malpraktis vs gibi durumlarda servet kaybedersiniz...doktorluk kötü bir yatırımdır...ömür törpüsü bir meslek!!!
89
Cevapla
Buğra Han
Doktorların BİR NUMARALI MESELESİ MAL-PRAKTİS denilen ucube kanundur. Birgün her doktorun başına gelebilir. Böyle bir kanunun olduğu ülkede hekimler nasıl özgürce ve cesurca kararlar verebilecekler ki? Devlet diyor ki, Arabayı saatte 200 km. ile sürecek ve günde şu kadar yolcu taşıyacaksın AMA ASLA KAZA DA YAPMAYACAKSIN! Yaparsan tepene binerim! Hekimler olarak Önce MAL-PRAKTİS sonra MAAŞ-ÖZLÜK haklarına yoğunlaşmalıyız! Şiddet falan beyhude gayretler.. ÖNCELİĞİN olmaz ise, bir yere varamazsın!
105
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir