Medimagazin logo

Obezite paneline katılan sağlık müdürü obez çıktı!

Samsun Valiliği Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Hareketli Yaşam Kurulu ile İl Sağlık Müdürlüğü tarafından "Obezite, Yeterli, Dengeli Beslenme ve Fiziksel Aktivitenin Önemi" konulu panel düzenlendi.
Obezite paneline katılan sağlık müdürü obez çıktı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

SAMSUN-Panel öncesinde ölçüm yaptıran Vali Yardımcısı Haluk Şimşek ile İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, obez oldukları öğrendi. En kısa zamanda spora başlayıp dengeli beslenmeye çalışacaklarını ifade eden bürokratlar, obezitenin önüne hastalığa yakalanmadan önce alınacak tedbirlerle geçilebileceğini söyledi.


Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nin katkılarıyla gerçekleştirilen panel, Kız Meslek ve Olgunlaşma Enstitüsü'nde yapıldı. Çok sayıda bürokrat ile vatandaşın katıldığı panelde OMÜ Tıp Fakültesi iç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ramis Çolak, Yaşar Doğu Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Müdürü Prof Dr. Osman İmamoğlu ile Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Diyet Bölümü Üyesi Uzman Diyetisyen Güzin Tümer, obezite ve dengeli beslenmenin önemine dikkat çekerek bilgi verdi.


Panele katılan İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, yaptırdığı vücut ölçümünde değerlerinin 31 çıktığını belirterek, kendisinin obez olduğunu açıkladı. Spora başlayıp dengeli beslenerek ilk etapta 3 kilo vermeyi hedeflediğini kaydeden Kasapoğlu, “Şuan 95 kiloyum, 1 ay içinde 3 kilo vermeyi başarmak istiyorum. Obezite çağın en güçlü hastalıklarından birisi. Hastalık olarak da çok önemli. Çare, obez olmadan önce farkındalık oluşturularak tedbir alınmasındadır. Hayat tarzı olarak alışkanlıklarımızı değiştirmeliyiz. Sağlıklı gıdalarla beslenerek sağlıklı yaşamayı bilmeliyiz.” dedi.


Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şimşek ise “Ben de Kasapoğlu gibi obezim. Yaşamın her safhasında çok dikkat edilmesi gereken bir konu. Çağın teknik imkanlarından yararlanırken, yaşamsal hareketlerimizi de yapmamız lazım. Spor yapmıyoruz, oturuyoruz. Bunlardan kurtulmamız çok önemli. Kendi hayatımızı daha iyi yaşanabilir hale getirmemiz gerekiyor." ifadelerini kullandı.

obezite
paneline
katılan
sağlık
müdürü
obez
çıktı!
Yorum (3)
y.yılmaz
dandik bir haber
0
Cevapla
Dr Hakan
Obes demeyelim şişko patata diyelim :-)))
0
Cevapla
flower35
aynen katılıyorum, çok dandik
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir