Medimagazin logo

Obezite erkeklerde yüzde 20, kadınlarda yüzde 40 arttı

Rize İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Erol Işık, Türkiye’de son yıllarda obetize hastalığının büyük bir artış gösterdiğini söyledi. Dr. Işık, “Ülkemizde obezite oranı erkeklerde yüzde 20, kadınlarda ise yüzde 40’ı bulmuş durumda.” dedi.
Obezite erkeklerde yüzde 20, kadınlarda yüzde 40 arttı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

    Dr. Erol Işık, Rize İl Sağlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün katkılarıyla Rize Ticaret Borsası Salonu'nda gerçekleştirilen 'Beden Eğitimi Öğretmenleri İle Sağlığın Geliştirmesi Çalıştayı'nda yaptığı konuşmada, obezitenin tüm dünyada hızla artış gösterdiğine ve önemli bir sorun olduğuna dikkat çekti.
   

Yapılan çalıştayın obezitenin önüne geçilmesinde büyük katkı sağlayacağını ifade eden Işık, “Beden eğitimi öğretmenleri bu sorunun bilinciyle hareket edecek ve obezitenin önüne geçilmesinde öğrencilerine düzenli spor yapılması gerektiğini aşılayacaktır. Obezite birçok hastalığı harekete geçiriyor. Türkiye’de obezite erkeklerde yüzde 20 kadınlarda ise yüzde 40 oranını bulmuş durumda. Artık obezite ve hareketsiz yaşam ile mücadele etmek zorundayız. Beden eğitimi öğretmenleri ile hareketsiz yaşam ve obezitenin önüne geçeceğiz.” dedi.
   

Çalışmanın yeni nesillere obezitenin getireceği sorunları anlatmak için önemli olduğunu kaydeden Işık, ''Beden eğitim öğretmenlerimiz sağlıklı yeni nesillerin yetişmesi için çok önemli. Bunun için çalıştayın ortaya koyacağı sonuç bize yol gösterecek. İnanıyorum ki beden eğitimi öğretmenlerimizle sağlıklı bir nesil yetiştirirken, ailelere de ulaşarak konunun önemini anlatacağız.'' diye konuştu.
   

Konuşmaların ardından diyetisyen Mustafa Çelik, katılımcılara obezite hakkında bilgi verdi.

obezite
erkeklerde
yüzde
20
kadınlarda
yüzde
40
arttı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir