Medimagazin logo

O polisler rapor için hastaneye geldiğinde önce başhekimle görüşecek

Görevden alınacağını anlayan bazı emniyet mensupları hastaneden rapor alma oyununa başvurdu. Durumu fark eden Emniyet, hastanelere bir yazı göndererek, “Rapor vermeyin” uyarısında bulundu.
Kaynak: STAR
O polisler rapor için hastaneye geldiğinde önce başhekimle görüşecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

PARALEL yapının organize ettiği 17 Aralık operasyonunun ayrıntıları ortaya çıkmaya devam ediyor. Seçim ayarlı operasyonu deşifre eden hükümet, paralel yapının devlet içindeki uzantılarını tek tek deşifre etti. Başta emniyet olmak üzere maliye, yargı ve milli eğitimde birçok kişinin görev yeri değiştirildi.

POLİSLER HASTANELERE KOŞTU

Ancak paralel yapının uzantıları görevden alınınca altındaki isimler kaos operasyonlarını sürdürme kararı aldı. Görevden alınacağını tahmin eden bazı üst düzey emniyet mensupları çareyi hastaneye koşmakta buldu. Rapor alarak görevden alınmayı engellemeyi planlayan polislerin bu oyunu da bozuldu. Zira, Emniyet hastanelere bir yazı göndererek "Rapor vermeyin" uyarısında bulundu.

ÖNCE BAŞHEKİM GÖRECEK

Emniyetten gelen uyarı yazısından sonra hastane yönetimleri de harekete geçti. Buna göre bir devlet memuru rapor için hastaneye geldiğinde önce başhekimle görüşecek. Eğer başhekim gerçekten hasta olduğuna kanaat getirir ve rapora gerek duyarsa ilgili doktora yollayacak. İddialara göre benzeri bir olay Bağcılar Devlet Hastanesi'nde yaşandı. Hastaneye giden bir savcı ve 4 üst düzey emniyet mensubu 10 gün istirahat raporu aldı. Bunun üzerine hastane yönetimi acil olarak toplandı.

ENDİŞEYE GEREK YOK

AVRUPA Birliği kurumlarının derin operasyonla ilgili "Kaygılıyız" yorumlarına Avrupa Birliği (AB) Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'dan cevap geldi. Twitter hesabından İngilizce ve Türkçe konuya ilişkin değerlendirmede bulunan AB Bakanı, "Devam eden hukuki süreçlerle ilgili medya üzerinden tek taraflı ve aceleci açıklamalar yapmamaya özen göstermek hukuka saygının gereğidir. Türkiye'nin AB müktesebatından kaynaklanan yükümlülüklerine ve hukukun üstünlüğü ilkesine samimiyetle bağlı olduğundan kimse endişe etmesin" ifadelerine yer verdi.

o
polisler
apor
için
hastaneye
geldiğinde
önce
başhekimle
görüşecek
Yorum (18)
A.K.
İşte size bir hukuksuzluk örneği daha.O zaman tüm insanlar muayeneye önce başhekime gitsinler,sonra muayeneye gelsinler.Buradan sesleniyorum.Böyle bir zorunluluğunuz yok.İstediğiniz zaman istediğiniz doktora muayene olabilirsiniz.BaşheKİMMİŞ.Peh!
0
Cevapla
dr.zandena
DEMEKKİ MEDİMAGAZİN DE STRACI ÇIKTI. BUNCA POLİSİN PARALEL DEVLETTEN OLDUĞUNU NERDEN ANLADINIZ
0
Cevapla
F.E.
Gerçekten hukuk dışı bir uygulama olmuş, başhekim her konunun uzmanı mı ki önce o değerlendirecek. Şimdiki sisteme göre herkesin sevksiz istediği hekime muayene olma hakkı var. Unuttunuz mu hasta haklarını, hekim seçme hakkı var.
0
Cevapla
a.s
Hadi ordan denir buna. Kim bir hekimin 10 güne kadar istirahat raporu vermesini engelleyebilir. Emniyet kendini ne zannediyor. Başhekimlerin ve hekimlerin amirimi. Raporla ilgili usul ve esaslar değişmeden bu çırpınışlar hiç bir işe yaramaz.
0
Cevapla
darendeli
peki başekimler paralel ise ne olacak.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir