Medimagazin logo

'O farenin eşkalini belirtin, müşahedeye alalım'

Fare ısırığı, Devlet Hastanesi Başhekimi ile İlçe Tarım Müdürlüğü arasında inanılmaz bir bürokrasiye neden oldu.
Kaynak: AKŞAM
'O farenin eşkalini belirtin, müşahedeye alalım'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Fare ısırığı nedeniyle Yumurtalık'taki bir hastanede koruyucu aşı yaptıran 65 yaşındaki Tahsin Gökler, daha sonra İmamoğlu ilçesindeki yakınlarının yanına gitti.

Yumurtalık'ta kendisine verilen ikinci aşıyı da yaptırmak için İmamoğlu Devlet Hastanesine giden Gökler, doktorlara kendisini bir farenin ısırdığını söyledi. Bunun üzerine koruyucu aşı yapılan Gökler daha sonra hastaneden taburcu edildi.

Tahsin Gökler'in rahatsızlığının ardından Devlet Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Bayazıt Yıldırım imzasıyla, Yumurtalık İlçe Tarım Müdürlüğü'ne 'Hastanemize fare ısırması şikayeti ile müracaat eden aşağıda adı soyadı ve açık adresi yazılı şahısa, aşı uygulaması başlatılmıştır. Şahsı ısıran farenin müşahede altına alınarak akıbetleri hakkında bilgi verilmesi hususunda gereğini arz/rica ederim' yazılı resmi bir yazı gönderildi.

'FARENİN EŞKALİNİ BELİRTİN'

Yumurtalık Tarım Müdürlüğü de 'farenin bulunması' yönündeki yazıya yanıt verdi.

Tarım Müdürlüğü'nün resmi yazısında şu görüşlere yer verildi:

'14.06.2011 tarih ve 1454 sayılı yazınıza istinaden Tahsin Gökler'i ısıran farenin yazınızda küpe numarası ve eşkalı belirtilmediğinden dolayı müşahede altına alınamamıştır. Isıran hayvanın eşkali ve kulak numarasını belirtmeniz durumunda kuduz yönünden müşahede altına alınıp kuduz olup olmadığı hakkında bilgi verebiliriz. Bilgilerinize arz ederiz.'

HERKES ŞAŞKIN

İki kurum arasında yaşanan resmi yazışmalar duyanları hayrete düşürdü.

Krize neden olan fare Yumurtalık'ta günün konusu olurken, vatandaşlar kendi aralarında 'Kedi ve köpeklerin müşahede altına alınması alışılmış bir uygulama iken bir farenin nasıl müşahede altına alınabileceği kafamızı kurcalıyor' yorumunda bulundu.

‘BİLSEM ÖLDÜRMEZDİM’

Farenin ısırdığı Tahsin Gökler ise başına gelen olayın iki kurum arasında 'ilginç bir yazışmaya' neden olduğunu AA muhabirinden öğrendi.

Başına gelen olayı anlatan Tahsin Gökler, gece tuvalete kalktığı sırada çok büyük bir fare ile karşılaştığını belirterek, fareye ilk olarak ayağıyla vurmaya çalıştığını, daha sonra da bulduğu bir sopa ile vurduğunu söyledi.

Farenin de bu sırada elinin üstünden ısırdığını bildiren Gökler, 'Bunun üzerine fareyi öldürüp çöpe attım. Eğer böyle bir yazışmaya konu olacağını bilseydim atmaz saklardım' dedi.

'o
farenin
eşkalini
belirtin
müşahedeye
alalım'
Yorum (4)
Dr.F.Y.
Kuduz Korunma ve Kontrol Yönergesi sayfa 12; Kimlere aşı uygulanmaz: ......... "Fare gibi diğer küçük kemiriciler tarafından ısırılan veya teması olanlar, .........
0
Cevapla
İbrahim Halil Özerol
Soru: Isırması halinde kuduz hastalığı riski taşımayan hayvanlar hangi şıkta doğru verilmiştir? A) Eşek, sığır ve koyun gibi evcil hayvanlar B) Kedi, köpek gibi evcil hayvanlar C) Kurt, çakal, tilki gibi vahşi hayvanlar D) Sincap, sıçan, fare, kobay ve tavşanlar E) Yarasalar Cevap: D
0
Cevapla
ayt12
Ah Aziz Nesin ve Nasreddin Hoca, kemikleriniz bir daha sızlıyordur....
0
Cevapla
cemile
Trajıkomik bir durum .Sabah sabah güldürdüler :) Eğitim şart ....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir