Medimagazin logo

Nöbetçi doktor vekil sağlıkta şiddeti kınadı

AK Parti Kayseri Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı İsmail Tamer, "Sağlık çalışanlarına darp olayını kınıyorum" dedi.
Nöbetçi doktor vekil sağlıkta şiddeti kınadı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Tamer, AK Parti İl Başkanlığı'nın "Nöbetçi Vekil" uygulamasında gazetecilere yaptığı açıklamada, sağlıkta şiddetle ilgili sorunun halen sürdüğünü söyledi.

Medyada, "Yine bir doktora saldırıldı", "Doktor darp edildi" gibi haberlere sık sık rastladıklarını belirten Tamer, "Sağlıkta Şiddeti Araştırma Komisyonu'ndaki çalışmalarımız devam ediyor. Bu konuda özellikle medya büyük rol oynuyor. Sağlık çalışanlarına darp olayını kınıyorum" dedi.

Herkesin üzerine düşen bir görev olduğunu belirten Tamer, şunları kaydetti:

"Medyanın aldığı bir haberi çok farklı verdiği bir gerçek. 'Ambulans 5 dakika geç kaldı' diyen de var, 'ambulans geldi' diyen de var. Herkesin işini kendi sorumluluk çerçevesi içerisinde yapması gerekiyor. Biz sağlıkta şiddet konusunun takipçisiyiz. Bu şiddet olaylarının önüne geçilebilmesi için toplumun eğitilmesi lazım."

nöbetçi
doktor
vekil
sağlıkta
şiddeti
kınadı
Yorum (3)
Dr.Cevdett
Kayseri'den eski başhekimim İsmail Tamer acilen hekimlere yıpranma payı konusunda diğer vekillerle işbirliği yaparak birşeyler yapın. Geçenlerde kanun gazetecilerle size çıkarılırken unuttunuz, bari şimdi unutmayın.
0
Cevapla
ırgat
dr darp edildikçe, vatandaşın keyfi geliyor....(malesef yalnızız..bu halk'la, bizim çile devam eder)
0
Cevapla
dr.erol
geçen ay 1000 tl döner almışım.artık ameliyat yapmayı düşünmüyorum.bu ay dönerler dağıtılmadı.komşum vs arar işini hallet.komşuna işin düşsün bedava asla iş yapmazlar.meslek onuru hiç bişey kalmadı.umutsuzum.ve sinirliyim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir