Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Sağlık turizminde merkez olacağız

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner'e destek için düzenlenen 'Trakya Balkan Buluşması' toplantısına katılan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Türkiye'nin sağlık alanındaki dev yatırımlarının komşuları cezbettiğini söyledi.
Kaynak: YENİ ŞAFAK
Müezzinoğlu: Sağlık turizminde merkez olacağız
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner'e destek için düzenlenen 'Trakya Balkan Buluşması' toplantısına katılan Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Türkiye'nin sağlık alanındaki dev yatırımlarının komşuları cezbettiğini söyledi. 2002 yılında tedavi için yurt dışına giden 110 Türk vatandaşının gittikleri ülkelere 1.5 milyon dolar bıraktıklarını belirten Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ''Geçtiğimiz yıl ülkemizde tedavi olan 480 bin yabancı 2.5 milyar dolar harcama yaptı. Sağlıktaki dev yatırımlarla Türkiye yakın gelecekte 1.5 milyar nüfusu kapsayan coğrafyanın sağlık turizmi merkezi olacak' dedi.

2023'TE 20 MİLYAR

Müezzinoğlu, 5 yıl sonra Türkiye'ye sağlık turizminden 5 milyar dolar, 2023 yılında da 20 milyar dolar kazanacağını öngördüklerini belirtti. 12 Eylül 2013'te tek seferde 9 milyar dolarlık 24 bin yatak kapasiteli 15 şehir hastanesinin imzasını attıklarını belirten Müezzinoğlu, şunları söyledi: '10 yıl önce bütün hastaneler birleşecek dense buna kim inanırdı? Ambulans uçaktan bahsetsek 'Siyasetçi atıyor' derlerdi. Bugün Türkiye'nin 4 ambulans uçağı 17 tane ambulans helikopteri var.' 2002 yılında iktidara gelen Ak Parti'nin, 230 milyar dolarla devraldığı bütçeyi 800 milyar dolara ulaştırdığını vurgulayan Müezzinoğlu, 'Türkiye'nin hedefi 2023'te 2 trilyon dolarlık bütçeye ulaşmak' dedi.

müezzinoğlu:
sağlık
turizminde
merkez
olacağız
Yorum (6)
Mustafa
Sayın Bakan, son zamanlarda Dolar %29 Avro %35 değer kazandı, yani Hekim ücretleri üçte bir oranda eridi. Bunun sorumlusu ülkeyi idare edenler olmalı herhalde? Bu durumda bize % 3 lük bir iyileştirme zammı yapmayı düşünür müsünüz?
0
Cevapla
Ahmet
Neden %3'lük olsun, olması gereken net %33 iyileştirme olmalı bence? Sadece hekime değil bütün mağdur edilen devlet memurlarına da hem de acilen yapılmalı. Sosyal devletin, hukuk devletinin gereği bu değil midir?
0
Cevapla
a.sen
Sen 'Muharrem'ni annesi ile babasına anlat bu masalı ......
0
Cevapla
A.K.
Bak diğer sayfada karlar arasında bir çuval içinde 3 yaşındaki ölü bir çocuğu babası sırtlamış götürüyor.Daha AK Partilerinden,milyar dolarlarından falan bahsediyor.Hz.Ömer(r.a.) ''dicle'nin kıyısında bir kuzuyu kurt kapsa gelir Ömer'den sorarlar'' demiş zamanında...Haberiniz var mı?Sizler dini bizden iyi bilirsiniz ama işinize gelmiyor herhalde...
0
Cevapla
Deniz
Sayın Bakan, Meclisteki torba kanuna bir madde ekleyerek; 657 DM Kanunu’nun Ekli IV Sayılı Makam Tazminatı Cetvelinin, 657 DMK IV sayılı Makam Tazminatı Cetveli' ne 11 sıra numarası ile aşağıdaki satır eklenmiştir derseniz hekimlerin sorunlarını çözer ve çözüm sürecine katkınız olur..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir