Medimagazin logo

Müezzinoğlu: Rüşvete adı karışan bürokrat istifa etti

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, 112 Acil Servis istasyonları skandalında 100 bin TL rüşvet aldığı iddia edilen bürokratın istifa ettiğini açıklayarak, bakanlığın bu olayda parasal hiçbir ilişkisinin bulunmadığını söyledi.
Kaynak: MİLLİYET - ÖNDER YILMAZ
Müezzinoğlu: Rüşvete adı karışan bürokrat istifa etti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Müezzinoğlu, Ak Partili bir bakanın kayınpederi ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın siyasi baş danışmanının eniştesinin "112 Acil Servis İstasyonu" projesiyle müteahhitleri dolandırdığı iddiaları hakkında, söz konusu kişilerin Sağlık Bakanlığı'na Aralık 2011'de dilekçe vererek "Hayırsever vatandaşları bularak sağlık ocağı yapmak istiyoruz" dediklerini, bunun üzerine Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü'nün Yardım ve Bağış Tüzüğü'ne uygun olarak izin verildiğini söyledi.

'Bakanlığın ilişkisi yok'

Hayırseverlerin istismar edilebileceği yönünde duyumlar alındığını belirten Müezzinoğlu, bakanlığın il müdürlüklerine 'bu şekilde yapılanları kabul etmeyin, durdurun' dediğini ve yetkinin bakanlığa verildiğini kaydetti.

Sağlık Bakanlığı'nın bu olayda parasal hiçbir ilişkisi bulunmadığını belirten Müezzinoğlu, M.M. adlı bürokratın söz konusu kişilerden 100 bin TL aldığı iddialarının anımsatılması üzerine "Öyle bir şey yok ama o bürokrat istifa etti" dedi.

Müezzinoğlu, vatandaşların aldıkları ilacın sahte olup olmadığını telefonlarına yükleyecekleri bir program sayesinde karekod kontrolü ile tespit edebileceklerini belirtti.

müezzinoğlu:
rüşvete
adı
karışan
bürokrat
istifa
etti
Yorum (13)
Ahmet Bozdoğan
YA Çıkın ,bir basın toplantısı düzenleyin ,açıkça herşeyi açıklayın ,herkes doğrusunu öğrensin.Kimdir bu bürokrat,rüşvet almadı ise niye istifa ediyor?
0
Cevapla
uzman hekim
''hayırseverler yardım ediyordu,kötü niyetli bazı kişilerin (ama tabi bizimkiler değil) bunu istismar edebileceği yönünde duyumlar alınınca il müdürlüklerine bunu durdurun dedik;M.M. de para almadı ama gene de istifa etti''..yerseniz..il müdürlüklerine gönderilen talimat antalya valiliğinden geçmemiş olmalı ki vali bey antalyada ferşat grupla açılışı yapmış..bakan bey de içerideki üniversite rektörlerine,türkiyeye transplantasyonu getiren profesörlere kefil olamayıp bürokratı M.M. beye kefil olduğuna göre M.M.''ak''kaşık olmalı..evet memlekette seçimlere gidilirken açılışlar her yerde..ama sayın hükümet üyeleri her açılışın bir kapanışı olduğunu unutmayalım..gün gelecek..
0
Cevapla
option
sayın başbakan dikkat edin arkanızı sağlama alın...bakanlarınızın oğulları malı götürmüş...3 bakanı görevden derhal alın.bizi ezsenizde biz sağlıkçılar özgürlüğümüz için inandığımız gibi yaşamak için sizi destekliycez.yanlış yapanın ipini çekin.biz arkanızdayız.çevrenizdekilere deil sadece size güveniyoruz.
0
Cevapla
fr
Option seni neden bu kadar seviyor bilmiyorum ama ben seni inan zerre kadar sevmiyorum. Ülkenin üzerine çöken kabustan farkın yok.
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
option!iyimisin!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir