Medimagazin logo

Memurların zam oranı belli oldu!

Görevlileri Hakem Heyeti'nde yapılan oylamada, memur ve memur emeklilerine yapılacak zam oranları; 2024 yılında yüzde 15 artı yüzde 10, 2025 yılında yüzde 6 artı yüzde 5 olarak kabul edildi
Kaynak: DHA
Memurların zam oranı belli oldu!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Memur ve memur emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının görüşüldüğü 7'nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinden sonuç çıkmaması üzerine, konu Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'na taşındı. 

Hakem Kurulu'nun bugün yapılan 5'inci toplantısında nihai karar alındı. Memur-Sen Konfederasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre; memur ve memur emeklilerine 2024'ün ilk 6 ayında yüzde 15, ikinci 6 ayında yüzde 10, 2025'in ilk 6 ayında yüzde 6 ve ikinci 6 ayında yüzde 5 zam yapılacak.

Bakan Işıkhan: Çalışanlarımızı enflasyon karşısında korumaya devam edeceğiz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan da konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

 Işıkhan, "Memur ve memur emeklilerimizin 2024-2025 yılları kapsamındaki mali ve sosyal haklarını belirleyen 7'nci Dönem Toplu Sözleşmemiz kapsamında Hakem Heyeti; 2024 yılı için yüzde 15+10 2025 yılı için yüzde 6+5 zam oranı üzerinde karar kılmıştır. Özellikle kamu görevlilerimiz adına talep edilen 50 maddenin aynı şekilde kabulü ve diğer sosyal haklar hususunda da önemli kazanımlara imza attığımız Toplu Sözleşmemizin, başta kamu çalışanlarımız, kamu emeklilerimiz ve aileleri olmak üzere çalışma hayatımızın tüm paydaşlarına hayırlı olmasını diliyorum. Süreci karşılıklı anlayış, istişare ve nezaket ilkelerimiz çerçevesinde yürüten Konfederasyonlarımız ve genel yetkili sendikalarımıza, emek veren tüm komisyonlara ve müzakere heyetlerine teşekkür ediyorum. Sosyal devlet anlayışımızla çalışanlarımızı enflasyon karşısında korumaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı. 
 


 

memur zammi
zam orani
hakem kurulu
Yorum (9)
muzaffer hekim
tc 101 harca harca bitmez!
3
Cevapla
nevzat kulukçu
doktorlar da mi siradan memurlar kadar zam alacak?
6
Cevapla
muzaffer hekim
doktor belki onu da alamaz. biliyorsunuz doktor dışı sağlık personeli diye bir şey var ama doktorun adı-sanı-değeri yok.
3
Cevapla
nevzat kulukçu
@muzaffer hekim doktor dışı sağlık personeli diyince doktor özel bir yere konmuyor mu?
Cevapla
Yaşar Bülent
hükümetin önerisini olduğu gibi kabul ederek memurların zammını belirleyen hakem kurulunun ya yapısı değişmeli, ya da kaldırılmalıdır.hakem heyeti taraf tutmaktadır,hakemin taraf tuttuğu bir maçta kazanma şansı yoktur .
16
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir