Medimagazin logo

Memura zamda karar günü

Memur ve memur emeklisinin alacağı zammı belirleyecek toplu sözleşme süreci tamamlanıyor. Hakem Heyeti'nin, kararı bugün açıklaması gerekiyor. Son görüşmede ilk yıl için 15+10, ikinci yıl için 6+5 teklif edilmişti
Kaynak: Yeni Şafak - Mehmet Güney
Memura zamda karar günü
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kamu işveren ve yetkili sendika Memur-Sen’in 1 Ağustos’ta 7'nci Dönem toplu sözleşme maratonu bugün hakem heyetinin vereceği karar ile nihayete eriyor. Yaklaşık 6 milyon memur ve memur emeklisinin beklediği 7'nci Dönem toplu sözleşmesi bugün sona eriyor. 

Kamu işveren ve sendika arasında dört görüşme sonucunda 11 hizmet kolunda 291 kamu çalışanları genelinde 50 madde üzerinden anlaşma sağlanmıştı. Anlaşılamayan sosyal haklar ve zam oranı hakem heyetine gitmişti. Bugüne kadar dört görüşme gerçekleştiren hakem heyeti kararını bugün 10.00’da yapacağı toplantının ardından öğleden sonra açıklayacak.

Teklif revize edilmeyecek

5’inci toplantı bugün saat 10.00’da Sayıştay Başkanlığı’nda yapılacak. Edinilen bilgilere göre kamu işveren ve Memur-Sen arasında konuşulan son teklif olan ilk yıl için 15+10, ikinci yıl için 6+5 teklifi revize edilmeyecek. Hakem Heyeti’nin vereceği karar bağlayıcı nitelik taşırken, toplantının bitmesinin ardından yazılı ya da sözlü bir açıklama bekleniyor.

memur zammi
memur sen
7nci donem toplu sozlesme
Yorum (1)
nevzat kulukçu
memurus familyası mutlu, müreffeh ve huzurlu.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir