Medimagazin logo

Mecburi hizmet diğer mesleklere de geliyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Kızılcahamam Kampı'nda mesajını verdiği kıdemli memurların Doğu ve Güneydoğu'ya gönderilmesi çalışmasının detayları netleşti.
Mecburi hizmet diğer mesleklere de geliyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Zorunlu Doğu hizmeti asker, polis ve doktorun yanı sıra öğretmen gibi diğer memurlar için de yaygınlaştırılıyor. Bu kapsamda öncelikli olarak Batı'daki kalifiye memurlar üç yıl zorunlu göreve gönderilecek.

Tecrübesiz memurlar ise ilk deneyimlerini Batı'daki şehirlerde kazanacak. Bu sayede nitelikli personelin dengesiz dağılımı önleneceği gibi bu adım çözüm sürecine de katkı sağlayacak.

Bölgede tecrübesiz memurlar sebebiyle yaşanan tartışmaların da önüne geçilmiş olacak. 2,5 milyon memurun merak ettiği çalışma için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nda düzenleme yapılması gerekiyor.

Geçen yıl konuya ilişkin tasarı hazırlanmasına rağmen yasal süreç tamamlanamamıştı.

Başbakan Erdoğan'ın tecrübeli memurların Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ne rotasyonuna yeşil ışık yakmasının ardından düzenlemenin Meclis'teki Torba Kanun çalışmasına eklenebileceği belirtiliyor. Edinilen bilgilere göre söz konusu düzenleme esnek çalışma, taşeron işçi ve doğum paketi için hazırlanan torbanın içerisine eklenebilir.

mecburi
hizmet
diğer
mesleklere
de
geliyor
Yorum (2)
Günnur Demir
ilk işim çalıştığım devlet hastanesinden istifa etmek olur,şimdiye kadar oy verdiğim bu parti de daha da oyumu beklemesin..
0
Cevapla
ses
Bizi niye önce doğuya gonderiyorsunuz , olacak iş değil, diplomaya el koy silah zoruyla gonder...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir