Medimagazin logo

Libya'ya giden sağlık ekibi İstanbul'da

Libya'daki yararlıları Türkiye'ye getirmek için 'Ankara' isimli feribotla bu ülkeye giden İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı sağlık ekibi İstanbul'a döndü.
Libya'ya giden sağlık ekibi İstanbul'da
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-8 doktor ve 5 yardımcı sağlık personelinden oluşan sağlık ekibi, Ankara feribotunun dün İzmir'in Çeşme Limanı'na ulaşmasının ardından Onur Air Havayolları'nın tarifeli uçağı ile gece saatlerinde Atatürk Havalimanı İç Hatlar Terminali'ne geldi. Ekip, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu tarafından çiçeklerle karşılandı. İl Sağlık Müdürü Dokucu, sağlık ekibine Libya'da gerçekleştirmiş oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek, "Gerek ülkemizde, gerekse dünyanın başka yerlerinde ülkemizin ve devletimizin verdiği başka görevleri de yapmaya hazır bir kuvvet olarak, hep hazırda ve nöbette bekleyeceğiz. Ben bu görevi başarı ile yerine getiren tüm arkadaşları ayrı olarak tebrik ediyorum. Hepinize teşekkür ediyorum kurumum adına ve devletim adına. Hepiniz sağ olun ve var olun" dedi.


Grubun başında yer alan Baltalimanı Kemik Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yavuz Kavukçuoğlu, böyle bir görevi yerine getirdiklerinden dolayı çok memnun olduklarını ifade ederek, "Evet belki 20 saat çalıştık. Ama hiç önemli değil. Bu insanları sağ salim getirdik. O yüzden mutluyuz. Böyle bir insanlık durumunu çözdüğü için, böyle bir ülkenin vatandaşı olduğumuz için içtenlikle söylüyorum ki gurur duyuyorum" diye konuştu.


İnsanların gözünü kapadığı, kulağını tıkadığı, başka bir dramın daha olduğunu ifade eden Kavukçuoğlu, "Yaklaşık 2 bin civarındaki Mısırlı, naylon altında, aç susuz 25 gündür kurtulmayı bekliyor. Maalesef bütün dünya buna gözünü kapıyor. Ümit ederim yine benim ülkem Mısırla iş birliği yapar, bu insanları, bu kardeşlerimizi bu acıdan kurtarır. Bu mutluluğu da yaşarız" şeklinde konuştu.

libya'ya
giden
sağlık
ekibi
i̇stanbul'da
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir