Medimagazin logo

Kuş gribi bombalaştı

Dünyamız geçtiğimiz yıllarda üzerinde oldukça fazla yapay olduğu spekülasyonları yapılan virüslerle boğuştu. Bunlardan bir tanesi de kuş gribi idi. Hollanda'da bir laboratuar, durup dururken nerden çıktı ise, oldukça bulaşıcı ve ölümcül kuş gribi streni oluşturduğunu duyurdu
Kaynak: YENİŞAFAK
Kuş gribi bombalaştı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İngiltere'de yayınlanan The Independent gazetesi 23 Aralık tarihli sayısında laboratuar ortamında geliştirilen oldukça bulaşıcı ve öldürücü kuş gribi strenini manşetine taşıdı. " Hollanda Laboratuarının Geliştirdiği Oldukça Bulaşıcı ve Ölümcül Grip Alarm Zilleri Çaldırdı" Gazete spotunda ölümcül grip geliştirmenin biyolojik terör korkularını tetiklediğinin altını çiziyor.

Haberin devamında Avrupalı bilim adamları tarafından laboratuar ortamında milyonlarca insana bulaşma ve öldürme potansiyeli taşıyan ölümcül bir kuş gribi türünün oluşturulduğu bildiriliyor.Virüsün geliştirilmesi bilgisinin teröristlerin ellerine düşmesi ihtimali ABD hükümetini endişelendirmiş. Galiba sorulması gereken soru virüsün geliştirilmesi acaba neden ABD yönetimini endişelendirmemiş? Gazete bazı bilim adamlarının araştırmayı şu şekilde sorgulamalarını da gündeme getiriyor: Bu araştırmanın bir üniversite laboratuarı yerine askeri bir tesiste yapılmasının daha güvenli olur imiş. Gazeteye göre bilim adamları ilk defa H5N1 kuş gribi strenini mutasyona uğratmışlar ve öksürük ve hapşırma yoluyla hava ile kolaylıkla bulaşabilir bir hale getirmişler.

Haberde H5N1 kuş gribinin 1996 yılında ilk ortaya çıktığından bu tarafa yüz milyonlarca kuşu öldürdüğü 600 kişiye de bulaştığı bilgisi veriliyor ve H5N1 virüsünü tehlikeli kılan durumun enfeksiyon kapan kişilerin yüzde altmışını öldürdüğünün altı çiziliyor. Yani modern tarihin en ölümcül grip şekli olduğunun.

Haberde bazı bilim adamlarının uyarısı ise insanın kanını donduracak cinsten: 1977 grip salgınında olduğu gibi bazen deneme amaçlı çalışmalardan güvenli zannedilen virüslerin deney sahası dışına kaçması ve ölümcül salgınlara sebep olması.

Bu tür laboratuar ürünü virüslerin yanlış ele geçmesini düşünmekten önce neden bu tür çalışmalar yapılır bunu sorgulamak gerekir. Yoksa geliştirilen virüsle ilgili yanlış giden bir şeyler var da ona zemin mi hazırlıyorlar?

kuş
gribi
bombalaştı
Yorum (2)
gölgelice
İnsanoğlu çıldırmıştı, şimdi de kudurdu! Ne yapmaya çalışıyor bu serseriler; bunlara neden bir dur diyen yok.
0
Cevapla
murat
eh ilac-asi arge lerine milyonlarca dolar harcadiktan sonra birilerinin de onlari satin almasi lazim degil mi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir