Medimagazin logo

Kayseri'de Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Kliniği hizmete girdi

Kayseri Şehir Hastanesi bünyesinde, Adalet ve Sağlık bakanlıklarının iş birliğiyle Türkiye'nin ikinci 'Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Kliniği' hizmet vermeye başladı.
Kaynak: DHA
Kayseri'de Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Kliniği hizmete girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Kliniği hakkında bilgi veren Şehir Hastanesi Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Mustafa Reyhancan, Adana'dan sonra Türkiye'nin ikincisi olarak, 1 Temmuz 2018 tarihinde hizmete açılan Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Kliniğinin toplum güvenliği açısından çok önemli bir proje olduğuna vurgu yaptı.

Reyhancan, "Mimarisi ve güvenlik sistemleri Avrupa standartlarında olan 100 yataklı hastanemizde hem poliklinik hem de klinik hizmetleri uzman psikiyatristlerimiz tarafından verilmektedir. Bu klinik sadece savcılık ve mahkeme kararıyla sevk edilen Türk Ceza Kanunun 32 - 57 -74 maddeleri kapsamındaki adli vaka durumundaki psikiyatri hastaları ve hüküm giymiş tedavi alması gereken psikiyatri hastalarına hizmet verecektir. Kliniğimizde hükümlü hastaların tedavisi yapılırken çeşitli aktiviteler ve sosyal faaliyet alanlarında da el becerilerini geliştirip kendileriyle barışık, topluma herhangi bir tehlike arz etmeyen insanlar olarak tedavi edilmesi planlanmaktadır" dedi.
 

adli psikiyatri
kayseri şehir hastanesi
psikiyatri kliniği
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir