Medimagazin logo

Kapadokya ziyaretçilerine 'yer altında' sağlık hizmeti verecekler

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, bir firma tarafından gerçekleştirilecek proje kapsamında, bölgenin doğal tüf kaya yapısından oluşan mağarada sağlık ve güzellik hizmetleri sunulacak.
Kapadokya ziyaretçilerine 'yer altında' sağlık hizmeti verecekler
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erciyes ve Hasan dağlarının 60 milyon yıl önce püskürttüğü lavlar sayesinde yumuşak dokuya sahip olduğu bilinen bölgede yaşayanların günümüze kadar faydalandığı kayadan oyma mağaralar, depo ve müze olarak kullanılıyor.

Nevşehir'in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde faaliyet yürüten bir işletme, kayadan oyma mağarayı, Sağlık Bakanlığı onayıyla sağlık ve güzellik merkezine dönüştürüyor.

Türkiye'nin ilk kayadan oyma yer altı çamur banyosunu bir süre önce hizmete sokan işletme, aynı bölgede doğal tüf kayalardan oyulu mağaraları genişleterek yer altında 4 bin metrekare alan oluşturuyor. Bu alanda hayata geçirilecek yüzme havuzu, Türk hamamı, fitness merkezi, sauna, buhar banyosu, masaj alanları ve kafelerden oluşan projenin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Yatırımcı firmanın üst yöneticisi Metin Paç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, son yıllarda Türkiye'de suyun ve toprağın insan sağlığı ve güzelliği açısından öneminin daha iyi kavrandığını, bu kapsamda Kapadokya bölgesinde ilk olan "KATPATUKA" isimli çamur güzellik merkezini hayata geçirdiklerini söyledi.

Bölge halkının da bu tür sosyal aktivitelere katılımlarını hedeflediklerini ifade eden Paç, "Projedeki amaç, sağlık ve güzelliği ön plana çıkararak hem misafirlere eğlenceli saatler yaşatmak hem de bölgeye gelen misafirlerin konaklamalarını en az bir gece daha uzatmalarını sağlamaktır" dedi.

kapadokya
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir