Medimagazin logo

İzmir'de Şifa dağıttı, şimdi de doktor ve hemşire yetiştirecek

İzmir'in en büyük özel sağlık gruplarından Şifa Hastaneleri, eğitim alanına da yelken açtı.
Kaynak: ZAMAN
İzmir'de Şifa dağıttı, şimdi de doktor ve hemşire yetiştirecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Türkiye Tabipler Vakfı tarafından kurulan Şifa Üniversitesi bu yıl tıp, diş hekimliği, hemşirelik, fizyoterapi ve rehabilitasyon ile beslenme ve diyetetik bölümlerinde toplam 250 öğrenciyle eğitime başlayacak. Yılda 500 bini aşkın hastaya hizmet veren Şifa Sağlık Grubu'nun 32 yıllık birikimiyle geleceğin sağlıkçıları yetiştirilecek.Sağlık ve tıp alanında uzmanlaşmayı hedefleyen Şifa Üniversitesi, İzmir'den dünyaya sağlık dağıtmaya hazırlanıyor. Bu akademik yılda eğitime başlayacak üniversite, geleceğin doktoru ve sağlık personeli olmak isteyen gençleri bekliyor. İzmir'de kurulan dokuzuncu üniversite olan Şifa, ilk yıl tıp fakültesine 50, diş hekimliğine 20, hemşirelik, fizyoterapi ve rehabilitasyon, beslenme ve diyetetik bölümlerine de 60'ar olmak üzere 250 öğrenci alacak. Türkiye Tabipler Vakfı (TÜTAV) tarafından kurulan üniversite, Şifa Sağlık Grubu'nun 32 yıllık tıp tecrübesiyle yükseköğretime iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. İzmir'de iki büyük hastanesi ve 3 tıp merkezi, Erzurum'da da tam donanımlı bir hastanesi bulunan Şifa Sağlık Grubu, yılda 500 bin hastaya hizmet veriyor.

80 öğretim üyesiyle eğitime başlayan Şifa Üniversitesi, sadece sağlık alanında uzmanlaşmayı hedefliyor. "En iyisini yapmaya çalışıyoruz." diyen Şifa Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. Mehmet Ateş, ileri teknoloji ve altyapı ile insanların ve öğrencilerin hizmetine de olacaklarını belirtiyor. Şifa'nın öğrenciler için cazip fırsatlar sunduğunu belirten Ateş, "Mezuniyet sonrası iş bulma derdi yok. Sadece bizim, yılda 250 sağlık personeline ihtiyacımız var." bilgisini veriyor. Bornova'da şehrin merkezinde yer alan üniversitenin İzmir'de okumak isteyenler için çok cazip olduğunu vurgulayan Ateş, "2012'de Erzurum ve İzmir'de yapılacak yeni yatırımlarla 1.000'in üzerinde öğrenciye eğitim vermeyi planlıyoruz." diyor. "Bildiğimiz işi yapıyoruz. Yaptığımız işin eğitimini veriyoruz." diyen Ateş, gelecekte 50-60 bin nüfuslu üniversiteler yerine, ihtiyaca dönük tematik üniversitelerin artacağının altını çiziyor.

Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Erdoğan ise iddialı bir şekilde eğitim hayatına başladıklarını vurguluyor. Şifa Hastaneleri'nin tecrübesini eğitimle taçlandıracaklarını belirten Rektör Erdoğan, "İlk etapta 250 öğrenci ile yola çıkıyoruz. Bunu ilerleyen yıllarda katlayarak büyüteceğiz. Ayrıca 4-5 öğrenciye bir akademisyen düşecek şekilde eğitim vermeyi amaçlıyoruz." değerlendirmesini yaptı.

i̇zmir'de
şifa
dağıttı
şimdi
de
doktor
ve
hemşire
yetiştirecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir