Medimagazin logo

İstanbul'da ambulansa yol vermeyen sürücüye para cezası

Kağıthane'de, arkasından gelen ambulansa yol vermeyen sürücüye 623 lira para cezası verildi
Kaynak: AA
İstanbul'da ambulansa yol vermeyen sürücüye para cezası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 14 Kasım'da bazı sosyal medya hesaplarından paylaşılan, Sadabat Okmeydanı TEM bağlantı yolu mevkisinde bir kamyonet sürücüsünün, arkasından gelen ambulansa yol vermediği anların yer aldığı görüntüler üzerine çalışma başlatıldı.

Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, görüntülerde yer alan aracın plaka bilgileri üzerinden sürücünün M.Y. olduğunu belirledi.

Sivil trafik ekiplerince yakalanan sürücüye, Karayolları Trafik Kanunu'na göre "Gidişe ayrılan en sol şeridi sürekli olarak işgal etmek"ten 427 lira, "Geçiş üstünlüğü bulunan aracın, duyulur görülür işaretini alınca kolayca ilerlemesini sağlamamak"tan 196 lira idari para cezası verildi.

istanbul
ambulans
kagithane
para cezasi
Yorum (3)
Esat
bu rakam caydırıcı olabilir mi hiç? 650 tl bir akşam yemeği. adam gibi 10 bin tl olacak, bak o zaman cesaret edebiliyor mu? bu cezayı heryerde bilboard lara asacaksın, bilmeyen kalmayacak.
4
Cevapla
Fetih
mükafat gibi ceza
Cevapla
Kemal yıldırım
ambulans,itfaiye gibi araçlara keyfi muamele yol vermeyen araçlara trafikten geçici men sürücüsüne de 10.000 tl para cezası verilmeli.toplum olarak o olgunluğa sahip değiliz ancak cezai müeyyidelerle başarırız.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir