Medimagazin logo

Isparta'da hasta yakınından kadın doğum uzmanına darp

Isparta Şehir Hastanesi'nde kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Doğan Ak, hasta yakını tarafından darbedildi. Başından yaralanan doktor aynı hastanede tedaviye alınırken, hasta yakını gözaltına alındı
Kaynak: DHA
Isparta'da hasta yakınından kadın doğum uzmanına darp
Op. Dr. Doğan Ak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Olay, bugün Şehir Hastanesi Acil Servisi'nde meydana geldi. İddiaya göre, yakınını hastaneye getiren H.A., Op. Dr. Doğan Ak ile tartışmaya başladı. Büyüyen tartışmada H.A., Op. Dr. Ak’ı darbetti.

Çağırılan polis ekipleri, H.A.’yı gözaltına aldı. Başından yaralanan Ak aynı hastanede tedaviye alındı.

İl Sağlık Müdüründen açıklama

İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Karakaya, olaya tepki gösterdi. 

Karakaya, "Bugün Isparta Şehir Hastanesi Kadın Doğum ve Hastalıkları Polikliniği'nde görev yapan meslektaşım Op. Dr. Doğan Ak'ın bir hasta yakını tarafından darbedildiğini üzüntüyle öğrendim. Fedakarca görevlerini yapan sağlık çalışanlarımıza yönelik şiddet veya hakaret içerikli tavır, davranış veya tutum karşısında sessiz kalmayacağımı hatırlatır, olayın faili hakkında her tür hukuki sürecin takipçisi olacağımı vurgulamak isterim" dedi.

isparta
kadin dogum uzmani
isparta sehir hastanesi
dogan ak
Yorum (6)
Mesut Bayraktar
geçmiş olsun. doktor doğan bey "kibar ve beyefendi" birisidir. meslektaş dostudur. böyle bir olaya maruz kalması, vicdansız birsinin hücumuna maruz kalmasını kabul edemiyorum; saldırgan "zorbayı" kınıyorum.
14
Cevapla
Yorumsuz
doktar arkadaşımıza çok geçmiş olsun . i̇l sağlık müdürünün kınamış olması ve olayın takipçisi olması iyi olmuş.
6
Cevapla
HB HB
son yıllarda tr de sağlık personelinin itibar kaybetmesi ne kadar alışılmış... . bu ülkede bir çoook kurum çalışmasa hatta asker polis grev yapsa bişey olmz ama inanın uzman doktorlar 5 gün çalışmasa ne olur bukadarmı kıymetsiziz yoksa birileri yine muayenehaneci doktorlarrrrrr diye bağırıyormu
12
Cevapla
HALİT YAŞAR
@yorumsuz bakalim kinamaktan öteye geçecek mi̇ yoksa meslektaşimiz yedi̇ği̇ dayakla mi kalacak yaziklar olsun
9
Cevapla
Yorumsuz
@hali̇t yaşar son şiddet olaylarında hiçbir yerden kınamanın olmaması ,basında yer almaması, beni rahatsız etmişti.bunu daha önceki yorumlarda eleştirmiştim.bunu bile artık bir güzellik olarak görüyoruz.düştüğümüz durum maalesef bu.umarım gereken cezanın verilmesi konusunda da yardımcı olurlar.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir