Medimagazin logo

Havaalanında kalp krizi geçiren yolcuya alkışlanacak müdahale

Atatürk Havalimanı'nda beklerken bir anda yere yığılan ve kalbi durduğu anlaşılan Hintli yolcuya 20 dakika boyunca kalp masajı yapıldı. Hayata döndürülen yolcu, ambulansla hastaneye kaldırıldı
Havaalanında kalp krizi geçiren yolcuya alkışlanacak müdahale
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş Katı'nda bekleyen 84 yaşindaki Hint uyruklu Patel Soma Bhızaverbhi adlı yolcu, dışarıda beklerken bir anda yere yığıldı.


İlk yardım sırasında sık yapılan 9 hata


Hintli yolcuyu yerde baygın halde gören diğer yolcular ise, durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, kalbi duran Hintli yolcuya kalp masajı yapmaya başladı.

Sağlık ekipleri, yaklaşık 20 dakika kalbi duran Hintli yolcuyu hayata döndürmek için büyük çaba harcadı. Kalbi yeniden atmaya başlayan Hintli yolcu, ambulansla yemen Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım servisine kaldırıldı.


Uçakta Tıbbi yardımda bulunma hakkında bilgilendirme;


 

acil müdahale
kalp krizi
kalp masajı
Yorum (2)
Mehmet Mermer
Bunda haber değerini anlamakta güçlük çekiyorum. Neden mi? Yurdumun her köşesinde günde yüzlerce aynı alkışı hakeden eylemler 112 ve Afat ekipleri tarafından icra ediliyor. Sessizce. Bazen üstüne birde saldırı yaşayabiliyorlar.
1
Cevapla
troyka
Öncelikle zamanında yetişip hastayı döndürmeyi başaran ekibi tebrik ediyorum. Devamdaki yorum sağlık ekibi hakkında değildir. Amerikalıların bir lafı vardır hani "So what!?" Havaalanlarında hazırda sağlık ekibi, defib'i belli noktalarda mevcut olur zaten. Bir hava alanında arrestin döndürülmesi haber değeri taşır taşımasına da bu kadar abartacak ne var anlamadım.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir