Medimagazin logo

'Hastanelerin durumu çok kötü, ağır yaralı tedavi bekleyen çok sayıda insan var'

Gazze'deki İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Derneği (İHH) İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları sebebiyle insanların zor durumda olduğunu ve bir an önce yardımların yapılması çağrısında bulundu.
'Hastanelerin durumu çok kötü, ağır yaralı tedavi bekleyen çok sayıda insan var'
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İHH Gazze Temsilcisi Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada, Gazze'de insani bir dram yaşandığına dikkati çekerek, "Yaklaşık bir haftadan beri Siyonist İsrail'in ablukası altında insanlar can vermekte ve yoksulluk içinde mücadele etmektedir. İHH İnsani Yardım Vakfı olarak, buradan bütün dünyaya bütün Müslümanlara ve vicdan sahibi olan insanlara seslenmek istiyoruz. Dünyanın gözleri önünde bir toplum katlediliyor. Sivil insanların evleri başlarına yıkılıyor" diye konuştu.

Özellikle hastanelerde ilaç sıkıntısı yaşandığını kaydeden Kaya, "Biz İHH olarak her zaman Filistinli kardeşlerimizle omuz omuzayız. Buradan özellikle Türkiye'deki Müslümanlara sesleniyoruz yardımlarımızı bir an önce gönderelim. Hastanelerin durumu çok kötü, ağır yaralı tedavi bekleyen çok sayıda insan var" ifadelerini kullandı.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) yaptığı yardımlara da değinen Kaya, TİKA'nın, zarar gören ailelere yaklaşık bir milyon dolar değerinde acil yardımda bulunduğunu belirtti.

İsrail'in geçen pazartesi günü başlattığı saldırılarda ölenlerin sayısı 135'e, yaralananların sayısı ise 950'ye yükselmişti.

'hastanelerin
durumu
çok
kötü
ağır
yaralı
tedavi
bekleyen
çok
sayıda
insan
var'
Yorum (1)
doktor
Gazze ye yüreğimiz yanıyor.i nsan olabilen sessiz kalamaz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir