Medimagazin logo

Hastanede şüpheli ölüme soruşturma

Atatürk Havalimanı'nda Milano uçağını beklerken sergilediği saldırgan davranışları nedeniyle Bakırkör Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne götürülen Hintli Lakhwinder Sıngh hayatını kaybetti. Hastanedeki şüpheli ölümle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi.
Kaynak: ZAMAN
Hastanede şüpheli ölüme soruşturma
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, Hindistan uyruklu Sıngh, THY ile 4 Ocak sabahı İstanbul'a geldi. Yolculuk süresince durgun tavırlarıyla dikkat çeken Sıngh, uçağın tuvaletine girdikten sonra uzun süre çıkmadı. Hintli yolcu daha sonra uçağın kapısına yanaşan merdivenden inerken bir anda yere yığıldı. Sıngh, Devlet Hava Meydanları İşletmesi'ne ait ambulansla Bakırköy Sadi Konuk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastanede müşahede altında tutulan Hintli yolcu, öğle saatlerinde kalkacak Milano uçağıyla seyahat edebilmesi amacıyla Atatürk Havalimanı'na getirildi. Ancak uçağın kalkış saatine yetişemeyen Hintli yolcu için THY'nin saat 21.00'deki Milano uçağına rezervasyon yapıldı.

Bir süre sonra yaşadığı sıkıntı nedeniyle aşırı tepki veren Sıngh'in, üzerindeki kıyafetleri çıkartıp terminal camlarını yumruklaması üzerine havalimanı polisi harekete geçti. Polis, Hintli yolcuyu sakinleştirmeye çalışırken, yer hizmetleri şirketi TGS görevlileri, Sıngh hakkında, aynı hareketleri uçakta da yapabileceği şüphesiyle 'Kuraldışı yolcu raporu' düzenleyerek uçuşunu iptal etti. Polis ekipleri daha sonra Sıngh'i, Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü'ne getirdi. Burada aynı hareketlere devam eden Hintli yolcu, akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesi amacıyla Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü. Müşahede altına alınan Lakhwinder, 5 Ocak'ta henüz bilinmeyen nedenle hayatını kaybetti. Hintli yolcunun kesin ölüm nedeninin Adli Tıp Kurumu'nda yapılacak otopsinin ardından belirleneceği öğrenildi.

hastanede
şüpheli
ölüme
soruşturma
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir