Medimagazin logo

Hastanede akıl almaz bebek kaçırma olayı

Diyarbakır'da, doğum yaptığını iddia eden bir kadının, bir bebekle Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine başvurması üzerine yapılan muayenesi sonucunda, akıllara durgunluk verecek bir olay ortaya çıktı.
Hastanede akıl almaz bebek kaçırma olayı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Diyarbakır Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine hemşire elbisesiyle giren bir kadın, yeni doğum yapan Fahriye Pınar'a ait odaya girerek, zeka testi yapılacağını belirtip bebeği alarak alt kata indi. Kadın, bebeğin halası olan refakatçiye, bir belgenin eksik olduğunu söyleyerek onu üst kata gönderdikten sonra hastaneden bir taksiye binerek uzaklaştı. 

Kadın, bebeği, çocuğu olmayan Gülten Tülay'a (27) teslim etti. Tülay da karnına yastık koyarak çevresindekilere hamile olduğunu söyledi. Bebeği kadından teslim alan Gülten Tülay, evde doğum yaptığını belirterek hastaneden ambulans talebinde bulundu. 

Hastaneye ambulansla getirilen Gülten Tülay, evde doğum yaptığını ve sancısı olduğunu anlatarak hastaneye girişini yaptı. 

Doğum yaptığının ve bebeğin kendisine ait olduğunun kayıt altına alınması amacıyla hastaneye giden Tülay'ı kontrol eden doktorlar, doğum yapmadığını belirleyince olay polise bildirildi. Polisin yaptığı araştırmada, bebeğin hastaneden kaçırılan Fahriye Pınar'a ait erkek bebek olduğu ortaya çıktı. 

Gülten Tülay, gözaltına alınırken, bebeği hastaneden kaçıran kadının yakalanması için çalışma başlatıldı. Bebek de Pınar ailesine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

Öte yandan, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanede yaşanan olayın çok talihsiz olduğunu, bugün doğum yapan bir kadının odasına giren hemşire gibi davranan bir kadının zeka testi yapılacağını belirterek bebeği kaçırdığını söyledi. 

Bebeğin kaçırılmasından hemen sonra hastaneye yeni doğum yaptığını belirten başka bir kadının başvurduğunu ifade eden Toprak, şöyle dedi: 

“Doktorların muayenesi sonucunda kadının doğum yapmadığı ortaya çıktı. Hemen polise haber verildi. Sonra bebeğin yapılan kan testinde kaçırılan bebek olduğu belirlendi. Bunun üzerine kadın gözaltına alındı. Böylelikle bir sahtekarlık olayı ortaya çıktı. Kendi ayaklarıyla, kaçırılan bebeği hastaneye getirdiler. Bebeği kaçıran kadının da yakalanmasına çalışılıyor.”

hastanede
akıl
almaz
bebek
kaçırma
olayı
Yorum (2)
merve merve
:D Türk filmi gibi, ne de olsa burası Türkiye
0
Cevapla
Mert Ak
Olayı film gibi kurgulamışlar. Yalnız saçma olan şey kadının evde doğum yaptım diye hastaneye gitmesi, kayıt altına geçmesi için bunu yapmış. Evde doğum yapan birisinin hastaneye gitmesi şart değil, doğum raporu alması da şart değil. Nüfus müdürlüğü doğum raporu olmasa dahi beyan üzerine kimlik veriyor. Evde doğum yapan bir çok hastamız oldu bunların çoğu hastaneye gitmiyor, doğum raporu veya başka bir belge de almıyor. Gereksiz hareket kadını ele vermiş, iyi olmuş tabi.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir