Medimagazin logo

Hasta yakınları plastik cerrahın ayağını kırdı

Fırat Üniversitesi Hastanesinde görevli bir doktorun, hayatını kaybeden hastanın yakınları tarafından darbedildiği öne sürüldü.
Hasta yakınları plastik cerrahın ayağını kırdı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Hastaneye 3 ay önce trafik kazasında yaralanarak getirilen ve tedavisi sürdürülen Hüsna Ç. (50), dün gece hayatını kaybetti. Ölüm haberini alan hasta yakınları, yoğun bakım ünitesindeki kapılara zarar verdi.

Hüsna Ç'ye müdahale eden doktorlardan Plastik Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mehmet İhsan Onur'a, Hüsna Ç'nin eşi ve 2 oğlunun saldırdığı iddia edildi.

Acil servisteki bir odaya girerek kapıyı kilitleyen Onur, yardım istedi. Hastanede müşahedeye alınan Onur'un sol ayağının kırıldığı ve alçıya alınacağı öğrenildi.

- "Bunu hak etmedik"

Onur, hastanede gazetecilere yaptığı açıklamada, hastanın 2 oğlu ve babalarının saldırısına uğradığını savunarak, şunları söyledi:

"Bir hastanın odasına kendimi atıp kapıyı kapatarak kurtuldum. Daha sonra acile kaldırıldım. Yani uzun süre tedavi ettiğimiz ve elimizden gelen her şeyi yaptığımız hastanın yakınlarının böyle bir şey yapmasına çok üzüldüm. Ben ve kliniğimizin diğer doktorları bunu hak etmedik. Dudağım patladı, burnum kanadı, ayağımda kırık var."

Öte yandan, olayı gerçekleştirdiği öne sürülen aile üyeleri hakkında işlem yapılacağı bildirildi.

hasta
yakınları
plastik
cerrahın
ayağını
kırdı
Yorum (16)
op dr (FIRAT Ü.mezunu)
geçmiş olsun.aksi hastalara allah gani gani bela versin.üzücü olay.ETKİLİ TEDBİRLER ALININCAYA KADAR İŞ BIRAKALIM DERİM.Daha önceki olaylarda iş bırakma eylemlerinin tamamına katılmış hekim olarak.Sayın meslektaşımız katılmamışsa ONADA MUSTEHAKTIR DERİM. SAĞLIK CAMİASINI DUYARLI OLMAYA ÇAĞIRIYORUM.
0
Cevapla
hbö
besle kargayı oysun gözünü. ama en iyisi, ne kargayı besle, ne de gözün oyulsun.
0
Cevapla
drsk
arkadaşlar birlik olma zamanıdır.bırakalım bu işi yoksa daha çok canlar yanacak.kimsenin umrunda değiliz.
0
Cevapla
Bedrettin alyamaç
Yazıklar olsun hemde binlerce bunlar insan olamaz!ELAZIĞDA üç buçuk yıl görev yaptım!bunlar elazığlı olamaz!çevreden gelen göçle gelen,beyinden yoksun insanlardır.ELAZIĞLI candır canandır!çok geçmiş olsun !ne yazıkki ülkemizde doktorluk bitmiştir!bu hale getirenleri ALLAH cc a havale ediyorum.
0
Cevapla
Barış GÜNDOĞDU
Hocamıza çok geçmiş olsun! Son 10 yılda sağlık çalışanlarına şiddet arttı.Popülist politikaların sonucudur, halktan önce hekimlerin bunun bilincine varması lazım çünkü hekimlerin önemli bir kesimi hükümeti destekliyor.Kurunun yanında yaş da yanıyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir