Medimagazin logo

Gülhane'de, ''Uluslararası Halk Sağlığı Yürüyüşü'' yapıldı

''12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi'' çerçevesinde İstanbul Gülhane Parkı'nda, ''Uluslararası Halk Sağlığı Yürüyüşü'' yapıldı.<br />Kongre ve yürüyüşün amacı; ''Küresel halk sağlığında farkındalık oluşturmak''
Gülhane'de, ''Uluslararası Halk Sağlığı Yürüyüşü'' yapıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
''12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi'' çerçevesinde İstanbul Gülhane Parkı'nda, ''Uluslararası Halk Sağlığı Yürüyüşü'' yapıldı.
Kongre ve yürüyüşün amacı; ''Küresel halk sağlığında farkındalık oluşturmak''

Kamu yararına çalışan Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Derneği ve Dünya Halk Sağlığı Dernekleri Federasyonu'nun birlikte gerçekleştireceği, 12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi öncesi küresel halk sağlığına dikkat çekmek için ulusal halk sağlığı yürüyüşü yapıldı.
Gülhane Parkı'nda gerçekleştirilen yürüyüşe; Dünya Halk Sağlığı Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Paulo BUSS, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hikmet PEKCAN ve konusunda uzman yerli yabancı birçok misafir katıldı.
Ulusal Halk Sağlığı yürüyüşünün ardından Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hikmet PEKCAN, uzun uğraşlar sonucu İstanbul'da gerçekleştirilecek olan 12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi hakkında bilgiler verdi.
12. Dünya Halk Sağlığı Kongresinin ana teması: "Sağlık için Barış, Savaşa Hayır" olacak.
Dünyada hastane ve sağlık ocaklarının önündeki yığılmaları önlemek için bilim adamlarının sunduğu tek reçete olan koruyucu hekimlik İstanbul'da masaya yatırılacak.
12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi kapsamında ilk defa Dünya Halk Sağlığı Federasyonları Dünya halk sağlığıyla ilgilenen öğrencileri bir araya getirecek. Geleceğin halk sağlıkçıları olarak Dünya halk sağlığında eğitimde, araştırmada ve uygulamada fark yaratmayı tartışacaklar.

TGRT Haber
gülhane'de
''uluslararası
halk
sağlığı
yürüyüşü''
yapıldı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir