Medimagazin logo

Gidemediği için vicdan azabı duyuyor

Sakarya Tabip Odası Başkanı, Türkiye Kızılay Sakarya Kan Merkezi hekimlerinden Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Dursun Bostancı, açlık ve sefalet sebebiyle zor günler geçiren Somali’deki insanlara sağlık hizmeti verebilmek için bu ülkeye gönüllü ve süresiz gitmek istediğini söyledi.
Gidemediği için vicdan azabı duyuyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

  Başvurusunu Kızılay’a yapan Bostancı, 'Somali'deki yardıma muhtaçlar için yapabileceğim bir şeyler olmalı' diye düşündüğünü belirterek, sadece SMS göndermenin yetmediğini ve vicdanen rahatsız olduğunu söyledi.


    Bu sebeple Somali’ye süre koymadan gitmek istediğini ve Kızılay’a müracaatta bulunduğunu ifade eden Bostancı, şunları kaydetti: “1999 depreminde ne kadar da zor günler geçirmiştik. Bir kişinin ‘geçmiş olsun’ demesi bile bizlere kendimizi birazcık iyi hissetmemizi sağlıyordu. O günlerde kendime bir söz verdim. 'Bir gün benim de yardım edebileceğim kişiler olursa koşulsuz karşılıksız gideceğim demiştim.' Şimdi Somali vicdan azabı gibi duruyor karşımızda. 'Hiç yoktan iyidir' diye yardım SMS'leri çektik. Ancak kendimi hala rahatsız hissediyorum. Yapabileceğim bir şeyler olmalı."


    Çalıştığı kuruma bugün dilekçe ile müracaat ettiğini ve Somali'ye gitmek istediğini kaydeden Bostancı, "Her an, süresi önemli değil, gönüllü, asla bir karşılık beklemeden görev verilirse Somali’ye gitmek istiyorum. Bir hekim olarak orada yapabileceklerim vardır mutlaka." şeklinde konuştu.

gidemediği
için
vicdan
azabı
duyuyor
Yorum (3)
Dr. M.K.
Doktor bey,sonuçta, bir aksilik olmazsa gidecek gibi duruyor. Her başvuran için ayrı bir haber başlığı mı açılıyor, tam anlayamadım...
0
Cevapla
cemil
vicdan azabı duyma GİT temelli kal. bizlere gaz vermek için konu mankeni olmana gerek yok. iyilik yapacaksan sessiz sedasız allah(cc) rızası için git.
0
Cevapla
cengiz
benim anlayamadığım somaliye sanki doktorlar gitmek istemiyor da bu tür reklamlara ihtiyaç duyuluyor.sıra bekleyen binlerce doktor var.burada bazı doktorların özel reklamı yapılıyor bence.doktor bey bari gazetelere ilan verseydi somaliye gitmek için başvurduğunu.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir