Medimagazin logo

Genel Sekreter: Doktor tutuklunun ayağına gidiyor

Personel ve cihaz eksiğini giderip hizmeti 7 gün 24 saate çıkaran 50 yataklı Silivri Ceza İnfaz Kurumu Devlet Hastanesi 10 ayda 10 milyon TL kâra geçti. Bu tasarrufla 50 yataklı hastane yapmak mümkün.
Kaynak: Aksam.com.tr
Genel Sekreter: Doktor tutuklunun ayağına gidiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi içerisinde sağlık hizmeti veren Devlet Hastanesi, yaptığı atılımlarla hem tedaviye erişimi kolaylaştırdı, hem hasta sevki sırasında yaşanan aksaklıklar ve zaman kaybını önledi hem de ülke ekonomisine katkı sağladı. Tutuklu ve hükümlülere hizmet veren hastanede bir yılda büyük değişimler yaşandı. Hastane dışına sevklerden kaynaklanan masrafların önüne geçmek için eksik cihazlar tamamlandı, personel ihtiyacı giderildi. Böylece dışarıya sevkler yüzde 90’dan yüzde 31’e düşürüldü. 

BU KâRLA YENİ HASTANE YAPILIR 

Eksiklerin giderilmesinin ardından 7 gün 24 saat hizmet vermeye başlayan hastane 10 ayda 10 milyon lira tasarruf yaptı. Değişimin mimarlarından İstanbul Bakırköy Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterli Doç. Dr. İhsan Bakır, mahkum sevklerin gideri hesaplanarak yapılan hesaplara göre her yıl neredeyse 50 yataklı bir devlet hastanesi yapılacak kadar tasarruf sağlandığını söyledi. 

ZAMAN KAYBININ ÖNÜNE GEÇİLDİ 

Hastane dışına sevklerin masraflı bir seçim olduğunun altını çizen İhsan Bakır, “Bir tutuklu için en az 7-8 personel, araç, yakıt tahsis ediliyordu. Yalnızca diş hastalıkları için ağız ve diş sağlığı merkezlerine ayda 1000 kadar tutuklu sevk ediyorduk. Bunun 200’ü protez içindi. Hastaneye bir adet panoramik röntgen cihaz alımı yapılarak, kurum dışı sevk sayılarında önemli bir azalma sağlandı. 2010 yılında yüzde 89 olan kurum dışına sevk oranını, 2013 ilk 6 ayında yüzde 31’e düşürdük” dedi. 

DOKTOR TUTUKLUNUN AYAĞINA GİDİYOR

Yeni sistemde tutuklu hastanın ayağına doktorun gittiğini anlatan Bakır, hastanede kardiyoloji, laboratuvar ve radyoloji tetkiklerinin yerinde yapıldığını söylüyor. Tüm bu hizmeti sağlamak için, hastaneye 1 EKG ve bir idrar santrifüjü olan hastaneye,Y 3 EKG cihazı, 1 EFOR, 1 EKO, 1 STF, 4 Holter,1 dijital röntgen cihazı, 1 de panaromik röntgen, 1 Saturasyon, 2 monitarizasyon, 2 defliblatör, 1 biyokimya, 1 mikroskop, 1 hemogram, 1, biyokimya santrifüj cihazı alındı. Personel sayısı da 29’dan 60’a çıkartıldı.

genel
sekreter:
doktor
tutuklunun
ayağına
gidiyor
Yorum (5)
Mehmet K. Çelenk
E söylemişti zaten. “Doktor Efendiler, ayağınıza kadar gelecekler !” dememiş miydi ? Şaşılacak bir şey var mı ?
0
Cevapla
esatb
doktorluğu ayağa düşürdünüz,yani onu ima ediyorsunuz. bu dünya kimseye kalmadı, sultan süleymana bile. meslektaşlarıma buradan sesleniyorum, bu kötü karanlık günler ilelebet sürmez. bu günün yarını var.
0
Cevapla
Ahmet Kapaklı
Kemal Sunal filminde boşuna ele almadı: 'bizim köyde hayvanlar daha bir itibar göri' diye... tutuklu veya mahkumun dilekçesi yaptığın her şeyden daha değerli, hele ki o dilekçe savcıya ulaşsın...
0
Cevapla
abc
ya sabır
0
Cevapla
dr.civan
bu haber nasıl oluştu çok merak ediyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir