Medimagazin logo

Gazeteciye, polise var, sağlık çalışanına yok!

Sağlık-Sen Genel Başkanı Metin Memiş, polis, jandarma ve gazetecilere sağlanan yıpranma payının sağlık personeline de uygulanması için çalıştıklarını söyledi.
Gazeteciye, polise var, sağlık çalışanına yok!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

TEKİRDAĞ-Memiş, Çorlu ilçesinde görev yapan sağlık personelleriyle bir araya gelerek, devlet hastanesini ziyaret etti.

Ziyaretinde, tüm sendika üyelerinin çıkarları için mücadele ettiklerini söyleyen Memiş, nöbet usulüne göre çalışan personelin ücretlerindeki düzenlemelere değindi.

Nöbet usulüne göre görev yapan personelin ücretlerine yüzde 50 oranında zam yapılmasını sağladıklarını, amaçlarının tüm birimlerde nöbet tutan personele bu zammı sağlamak olduğunu ifade eden Memiş, "Polis, jandarma ve gazetecilere sağlanan yıpranma payının sağlık personeline de uygulanması için çalışmalarımız sürüyor" dedi.

Memiş, Çorlu Devlet Hastanesi Yöneticisi Dr. Cengiz Kalkan'dan da yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

gazeteciye
polise
var
sağlık
çalışanına
yok!
Yorum (16)
mehmet kaya
yapın, kapın bravoyu...Bir de bu konunun önündeki, engel ne anlayabilsek.
0
Cevapla
üç harfli
Bir op. arkadaş 49 yaşında emekli oldu, çok yıpranmıştı; 45 yaşında emekli olması gerekirdi, hakkı yendi. Şimdi özel hastanede 7/24 nöbetlere giriyor, hâla hakkı yeniyor, çok üzülüyorum.
0
Cevapla
A.K.
Üç harfli(op) arkadaşım,sen herhalde yönetici tarafındasın.Yıpranmama istemen gayet normal çünkü koltuklar rahat ve sıcaktır;adamı yıpratmaz.
0
Cevapla
kamil ömür
Üç harfli kardeşim sen çarşı herşeye karşı modunda bir adamsın anladığım kadarıyla.Olayları bazen güzel yakalıyorsun örneğin ABD de 49 dilli afiş örneği gibi.Fakat içinde bir takım çatışmalar var.49 yaşında emekli olan adamın emekli maaşı 1700 lira çalışmayıp ne yapsın ? Orgeneral emekli oluyor bunun 5 mislini alıyor.Adam zevkinden mi çalışıyor? Yok kaymakamdan fazla alıyorsunuz hala ağlıyorsunuz gibi meslektaşlarına laf geçirmeler adam cevap veriyor kaymakam kim tabiki fazla almam lazım diyor hemen işi Obama ya getiriyorsun yukarılarda havalar nasıl moduna giriyorsun.Rahat ol biraz gevşe.Saygı ve sevgilerimle.
0
Cevapla
üç harfli
Kamil kardeş, gerçekten yıpranıp 49 yaşında emekli olup, 5-6 bin maaş alıp pijamayla dinlenmeye çekilmeyi hakkımız olarak görüyor musunuz?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir