Medimagazin logo

Fransa'da hastaneler alarm veriyor

Fransa Hastaneler Federasyonundan, devlet hastanelerinde tarihi seviyedeki bütçe açığı nedeniyle tedavi kalitesinin tehdit altında olduğu uyarısı yapıldı
Kaynak: AA
Fransa'da hastaneler alarm veriyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Fransa Hastaneler Federasyonu (FHF), ülkede devlet hastanelerinde tarihi seviyedeki bütçe açığı yüzünden tedavi ve bakım kalitesinin tehdit altında olduğu uyarısında bulundu.

Fransa'daki hastaneler ve sağlık sisteminin durumu hakkında bildiri yayınlayan FTF Başkanı Frederic Valletoux, devlet hastanelerinin bütçe açığının 2017 sonunda 1,5 milyar avroya ulaşacağını kaydetti.

Devlet hastanelerinin yapısal ve mali reformdan geçirilmesinin hayati önem taşıdığını belirten Valletoux, "Kırmızı çizgi aşıldı." ifadesini kullandı.
 
"Fransa'da bir ilk ve dramatik bir durum" 

Hastanelerin bu seviyede bütçe açığına ulaşmasını "Fransa'da bir ilk ve dramatik bir durum" olarak değerlendiren Valletoux, hükümetten sağlık sistemi reformu ve tasarruf politikalarını gözden geçirmesini istedi.

Fransa'da sağlık sistemi ve hastaneler, durumlarının son dönemde endişe verici olduğu yönünde eleştiriler alıyordu. Ülkenin ikinci büyük şehri Marsilya'daki hastanelerde, bir milyar avroyu aşan borcun yanı sıra tedavi imkanlarının kötüleşmesi nedeniyle yarından itibaren iş bırakma kararı alındı.

fransa
hastane
açık
Yorum (2)
Murat celikten
Türkiye' de ki hastaneler bu habere bakarsak çoktaaan battı. Hastanelerimizin her ay niye içeriye girdiğini borç biriktirdiğini bilen de anlayan da yok. Hastanenin borcu artıyor diyorsun adamlar hastaneler kâr amaçlı degildir diye cevap veriyorlar. Mert-i kıpti şecaat ederken sirkatin söylermiş lafı tam da buna uyuyor. Bizim durumumuz daha fena ama ağlayanı da anlayanı da yok. O yetenekte adam yok daha
8
Cevapla
A
Fransa da bizim gibi performans sistemine geçsin o zaman. Değerli devlet büyüğümüz recep akdağ seve seve gidip bizim sistemi anlatır
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir