Medimagazin logo

Fotoğraftaki sağlık çalışanları ne yapıyor?

Fotoğraftaki sağlık çalışanları ne yapıyor?
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bulanık Devlet Hastanesi tarafından düzenlenen Sahaja Yoga ve Meditasyon Semineri’nde çalışanlara stressiz bir yaşamın anahtarı olan kendi iç sistemimiz ve içimizdeki gücün nasıl uyandırılacağının bilgisi verildi.

 

Muş Devlet Hastanesi Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Cemal Çiçek tarafından verilen seminere Muş Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Hacı Yusuf Güneş, Bulanık Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Sadrettin Arslan, Hastane Mali İşleri Müdürü İsmet Özsubaşı, Sağlık Hizmetleri Müdürü Ayşe Zırhlı ve hastane personeli katıldı. Hastane çalışanlarına verilen seminerle, gün içerisindeki streslerinin en aza indirilmesinin amaçlandığını belirten Dr. Cemal Çiçek, ilk olarak doğru nefes alım teknikleri ve yoganın ne olduğu ile ilgili bilgi sunduklarını söyledi. Hastane personelinin talebine göre derslerin devam edeceğini söyleyen Çiçek, "Hastanede herkes belirli bir stres altında. Bir saatlik bir ders ile bu stresi en aza indirmeye çalışacağız. Bu eğitimlerde, çalışanların doğru iletişim kurması, hastalarla olan diyalogların artması ve daha verimli bir iş performansı sağlamayı amaçlıyoruz" dedi.

 "YOGA BİREYİ KÖTÜLÜKLERDEN ARINDIRIR"
Yoga hakkında bilgi veren Çiçek, "Yoga; beden, zihin ve duyguları temizleyip pozitif enerjiyle dolduran bir çalışmadır. Yoga sistemi, insanı doğal yolla bütün olumsuz isteklerinden, düşüncelerinden ve eylemlerinden arındırır. Bireyin kendisini tanımasını sağlayarak gerçek mutluluğu yakalayabilmesine olanak tanır. Beden, zihin ve duyguları temizleyip pozitif enerjiyle doldukça, insan doğal olarak bütün olumsuz isteklerden, düşüncelerden ve eylemlerden arınır" diye konuştu.

fotoğraftaki
sağlık
çalışanları
ne
yapıyor?
Yorum (5)
murat han
işin suyu çıktı.
0
Cevapla
Mücahit Altuntaş
Sistemin yogasını yapın. Rahat , ergonomik , akılcı , estetik ,sağlıklı bir ORTAMDAMISIN ! Eğer bu ortamı ve buradaki sorunu çözmüyarsan palyatif geçici ve deve kuşlarına yakışan bir yaklaşım sergiliyorsun demektir. Hiç yoktan iyidir.Ama arka planı görmüyorsan ve çözmüyorsan tüm söylenenlerle fena halde kandırılıysun.. Şimdi açıklamaya geçiyorum.. "Dr. Cemal Çiçek, ilk olarak doğru nefes alım teknikleri ve yoganın ne olduğu ile ilgili bilgi sunduklarını söyledi. Hastane personelinin talebine göre derslerin devam edeceğini söyleyen Çiçek, "Hastanede herkes belirli bir stres altında"
0
Cevapla
raci izmitli
"ah benim eşşek başım, nereden seçtim bu mesleği" diyorlar.
0
Cevapla
Ersin
Huzur bulmak istiyorsanız namaz kılın canım arkadaşlarım
0
Cevapla
sibel
Türkiye'de yaşayan her insanın fabrika ayarlarına göre "Müslüman" olduğunu düşünme yanılgısı bari meslektaşlarımda olmasaydı. Selamlar Ersin bey...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir