Medimagazin logo

Fatih Terim'e hakaret ettiği iddia edilen doktor için 2 yıl hapis istemi

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'e sosyal paylaşım sitesi twitter'dan hakaret ettiği iddia edilen Kalp ve Damar Doktoru Y. B.'nin 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.
Kaynak: HÜRRİYET
Fatih Terim'e hakaret ettiği iddia edilen doktor için 2 yıl hapis istemi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Y.B.'nin 3 Aralık 2013 tarihinde kendisine ait twitter hesabından şikayetçi Fatih Terim hakkında hakaret içeren yazılar yazdığı iddia edildi.

Doktor Y.B., 7 Ocak 2014 tarihinde alınan ifadesinde, "O tarihte Galatasaray'ın bir maçından dolayı çok sinirlendim. Bir anlık kızgınlık ile Twitter'dan bazı nahoş kelimeler sarf ettim. Ancak daha sonra pişman olup bu yazıları sildim.Twitter hesabımı da hemen kapattım. Yaptığım yorumlar kastını aşmış olabilir.  Bu nedenle pişmanım.  Müşteki ile uzlaşmak isterim" dedi.  Terim'in uzlaşmak istemediği anlatılan iddianamede, şüpheli Y. B'nin hakaret suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapsi istendi.

İLK DURUŞMASI YAPILDI

İstanbul Adalet Sarayı'ndaki Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık doktor Y.B.  ve şikayetçi Fatih Terim katılmadı. Terim'in avukatı Rezan Epözdemir, "Sanıktan şikayetçiyiz. Davaya katılmamıza karar verilsin" dedi. Mahkeme, Fatih Terim'in davaya katılmasına karar verdi. İzmir Adalet Sarayı'na yazı yazarak sanık Y.B. 'nin talimatla  ifadesinin alınmasına karar veren mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi. Özden ATİK / İstanbul, DHA

fatih
terim'e
hakaret
ettiği
iddia
edilen
doktor
için
2
yıl
hapis
istemi
Yorum (2)
port
Tum tribunlerdeki taraftalari yakinda toplarlar.ayni hassasiyeti hakaret tehdit darbin bini bir para hatanede yapilanlarada gosterilmesini bekliyoruz.ama onlarin ki hakaret olmuyo.
0
Cevapla
halim selim
o zaman hemen koş maç bitimi çıkışa...tut tutabiliyorsan küfür eden yüzlerce, binlerce kişiyi..hemen işlem başlat...samimi olun biraz...on yıla yakın herhangi bir dünya kupasına veya Avrupa kupasına neden katılamıyoruz, önce ona bakın.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir