Medimagazin logo

Fatih Altaylı’dan Canan Karatay’a: Ölümlere sebep oldun

Gazeteci Fatih Altaylı eleştiri oklarını Prof. Dr. Canan Karatay’a çevirdi. Karatay'ın COVID- 19 aşısı ile ilgili yazdığı yazıyı hedef alan Altaylı, dikkat çeken ifadelere imza attı. Herkesin ölümünden sorumlu tutan Fatih Altaylı, açtı ağzını yumdu gözünü. İşte Fatih Altaylı'nın o açıklamaları…
Kaynak: KARAR
Fatih Altaylı’dan Canan Karatay’a: Ölümlere sebep oldun
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yaptığı açıklamalar ile sık sık gündemde yer alan Prof. Dr. Canan Karatay, Bu kez de Gazeteci Fatih Altaylı'nın eleştiri oklarına takıldı. “Bağışıklık sistemini çökertti, kızamık diye örtbas etmeye çalışıyorlar” başlıklı yazısı ile tüm dikkatleri üzerinde toplayan Canan Karatay, dikkat çeken açıklamalarına bir yenisini ekledi. COVID-19 aşısı ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Karatay Fatih Altaylı'nın eleştirileri ile karşı karşıya kaldı. İşte Fatih Altaylı'nın o açıklamaları…

Bağışıklık sistemini çökertti

Canan Karatay komik aşısı olanların cilt döküntüsü, uyuz, zona, beyin ve kalp hastalıkları ile karşılaştığını dile getirdi. Bağışıklık sistemini çökerten bir aşı olduğunu vurgulayan Karatay, insanların bu durumu kızamık diye örtbas etmeye çalıştıklarının altını çizdi. Canan Karatay'ın son açıklamalarına değinen Gazeteci Fatih Altaylı, açtı ağzını yumdu gözünü. 

Karatay’ı Nazi Almanyası’nda milyonlarca kişinin ölümünden sorumlu olan doktor Josef Mengele'ye benzediğini karar belirten Altaylı, "Zannederim, ünlü doktor Canan Karatay hanımefendi de, Dr. Mengele kadar olmasa da, bilerek veya bilmeyerek çok sayıda hastanın ölümüne doğrudan ya da dolaylı yoldan sebep olmuştur." sözlerini dile getirdi.

İnsanların ölümüne neden oluyor

Canan Karatay'ın kendi uzmanlık alanı olmayan konularda yorum yaptığına değinen gazeteci Altaylı, hiçbir somut bilgiye ya da araştırmaya dayanmayan önerileri ile insanların yanlış yönlendirdiğini söyledi. İnsanların kullandıkları ilaçları terk ettirerek tanımadığı görmediği insanların sosyal medya üzerinden farklı gıdaların yönelmesine teşvik ettiğini belirten Altaylı, Karatay'ı dinleyenlerin kanıtlanmamış rejimler ve gıdalar hakkında güzellemeler yapılarak milyonlarca İnsanın hastalanmasına neden olan durumlara yol açtığını dile getirdi. Karatay'ın insanların ölümüne sebebiyet vermiş olabileceği sözlerini ifade eden Altaylı, medeni bir ülkede Canan Karatay gibi birisinin hekimlik yapmaması gerektiğini söyledi. Açıklamalarına devam eden Fatih Altaylı, şu sözlerle açıklamalarını sonlandırdı:

"Medeni bir ülkede Canan Karatay gibi birisi değil hekimlik yapmak, bir hastanenin veya hekim muayenehanesinin önünden bile geçirilmez, tıp doktorluğu yapması ömür boyu yasaklanır, tazminat davalarından tüm servetini yitirirdi."

fatih altayli
canan karatay
doktor
Yorum (23)
nevzat kulukçu
her ama her konudan anlayan bilirkişileri gördükçe sadece kendi alanında açıklama yapan canan hoca gibilere saygım daha da artıyor.
7
Cevapla
Yorumsuz
sistem diyor ki: bu şartlarda çalışacaksanız çalışın. beğenmiyorsanız gidin. ihtiyacı olmayıp bu sistemde kalanlar,evde napçam deyip ,emekli olmayanlar, idari kadrolarda rahat yerlerde olup sorun yok,iletişimsizlik var diyenler,koca koca mevkilerde bizleri görmeyenler oldukça ,çözüm olmaz.
3
Cevapla
metin aksu
canan hocaya!!! saygı duyan biri demiş ki ; sadece kendi alanında yorum yapıyor. bu arkadaş herhalde doğum için eşini göz doktoruna emanet etmekte sakınca duymaz.(ne demek kendi alanı..)
6
Cevapla
serkan
ya haklıysa bir bildiği varsa altaylı favirpiravir hani etkiliydi, sonradan etkisi yok denmedi mi ?,
6
Cevapla
nevzat kulukçu
@metin aksu tıp.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir