Medimagazin logo

Evinde kalp krizi geçiren ilçe sağlık müdürü hayatını kaybetti

Van'da, evinde geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybeden Tuşba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eyüp Kalkan (43), İl Sağlık Müdürlüğü önünde kılınan cenaze namazının ardından memleketi Samsun'a gönderildi.
Kaynak: DHA - Behçet DALMAZ-Orhan AŞAN
Evinde kalp krizi geçiren ilçe sağlık müdürü hayatını kaybetti
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Van'da sabah saatlerinde, evinde kalp krizi geçiren Tuşba İlçe Sağlık Müdürü Dr. Eyüp Kalkan, kaldırıldığı Dursun Odabaş Tıp Merkezi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

2 çocuk babası olan Eyüp Kalkan'ın cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından İl Sağlık Müdürlüğü'nün önüne getirildi. Kalkan'ın, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi YYÜ Tıp Fakültesi'nde Onkoloji uzmanı olan eşi Nurhan Kalkan'ın taziyeleri kabul ettiği cenazeye, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Cumhuriyet Başsavcısı Oğuzhan Dönmez, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mahmut Sünnetçioğlu ve sağlık çalışanları katıldı.

 

Dr. Eyüp Kalkan

Cenaze namazının kılınıp, duaların okunmasının ardından Kalkan'ın Türk bayrağına sarılı tabutu cenaze aracıyla memleketi Samsun'a gönderildi. Doktor Kalkan'ın, Van'da 7 yıl aile hekimliği yaptığı ve son 3 yıldır da Tuşba İlçe Sağlık Müdürlüğü görevini yürüttüğü belirtildi. 

van
tuşba
il sağlık müdürü
dr. eyüp kalkan
kalp krizi
Yorum (1)
Mehmet Yüksek
Yorum olarak değil de yanlış bilgiler var haberin kaynağından teyit etmenizi öneririm. Merhumun eşi medikal onkoloji uzmanı ve merhum ilk Van eğitim araştırma Hastanesi'ne kaldırılmıştı otopsi için Dursun odabaş tıp merkezine götürüldü
4
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir