Medimagazin logo

Eski KKTC Sağlık Bakanı 'sahte reçete soruşturması'nda gözaltına alındı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yürütülen "sahte reçete soruşturması" kapsamında eski Sağlık Bakanı Ergin Abdullah İlktaç gözaltına alındı
Kaynak: AA
Eski KKTC Sağlık Bakanı 'sahte reçete soruşturması'nda gözaltına alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AA muhabirinin yargı kaynaklarından edindiği bilgiye göre, halen Gazimağusa kentinde aktif eczacı olarak çalışan eski Sağlık Bakanı ve milletvekili İlktaç, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının suç duyurusunda bulunması üzerine geçen ay başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

İlktaç, KKTC Sosyal Sigortalar Dairesinden ödemesi alınan bazı reçetelerde tutarsızlıklar olduğu gerekçesiyle soruşturmaya dahil edildi.

Aralarında İlktaç'ın da bulunduğu aynı soruşturma kapsamında gözaltına alınan eczacı ve doktorlardan oluşan 6 kişi, Gazimağusa Kaza Mahkemesine çıkarıldı.

Mahkeme, tahkikatın sürebilmesi için 6 zanlının polis nezaretinde 3'er gün tutuklu kalmasını ve sağlık sorunları olanların, doktor kontrolünden geçirilmesine karar verdi.

kktc
sahte recete sorusturmasi
ergin abdullah ilktac
eski saglik bakani
Yorum (1)
Cookie Monster
kıbrıs' takini bilmem de, bizdeki yöresel atasözü aynen gerçekleşmiş: "hırsız içeriden oldu mu öküz bacadan çıkarmış". şaşırdık mı, elbette hayır.........
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir