Medimagazin logo

Erciyes Üniversitesi personeline rekor promosyon

Kaynak: memurlar.net
Erciyes Üniversitesi personeline rekor promosyon
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Erciyes Üniversitesi tarafından yapılan ve yetkili sendika olarak, Türk Eğitim-Sen'in 1 No'lu Kayseri şubesi ve Türk Sağlık-Sen Sendikası Kayseri 2 No’lu Şube Başkanı’nın da katıldığı banka promosyon ihalesinde rekor ücret çıktı.T. Halk Bankası ile yaptığı maaş promosyonu anlaşmasıyla idari ve akademik personeline kişi başına 2.350 TL kazandırdı. Bu miktarın, Türkiye'de maaş promosyonunda rekor olduğu ifade edildi. Erciyes Üniversitesinin tüm birimlerinde 4.651 personel, banka ile yapılan anlaşma gereğince personel bir aylık maaşlarının bir buçuk katına denk gelen promosyonlarını 2013 şubat ayı içinde peşin, olarak tek defada alacaklar.

Ayrıca yapılan anlaşma gereği, kuruma açıktan veya naklen personel ataması yapılması halinde bu personele promosyonları, dağıtılan miktarın 3 yıllık süreye oranlanmak suretiyle geriye kalan süre hesaplanarak bulunacak promosyon miktarı banka tarafından personelin hesabına yatırılacaktır.Bu sayede davaya gerek kalmadan, kuruma sonradan başlayan personellerde aynı haktan yararlanabilecekler.

erciyes
üniversitesi
personeline
rekor
promosyon
Yorum (1)
erol erdem
Türkiye'de maaş promosyonunda rekormuş sanki ellerinde tüm veriler var.Mersin Üniversitesinde önceki dönem yapılan anlaşma ile(Yetkili sendikalar Kesk-Eğitim-sen ve SES ti)2.800tl promosyon aldım 2.350 nin 2.800 den daha büyük olduğunu sayenizde öğrendim.O zaman ne Eğitim sen nede SES rekor anlaşma yaptık diye açıklama yapmadı.Bu verilerin toplandığı bir yer yokki kimin en yüksek anlaşma yaptığını bilesiniz.Lütfen haberi düzeltin.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir