Medimagazin logo

Erciş'te kurulan sahra hastanesi hizmete girdi

Van'ın Erciş ilçesinde, Sağlık Bakanlığınca kurulan ve bünyesinde ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi bulunan sahra hastanesi hizmete girdi
Erciş'te kurulan sahra hastanesi hizmete girdi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ERCİŞ-Van'ın Erciş ilçesinde, Sağlık Bakanlığınca kurulan ve bünyesinde ameliyathane ve yoğun bakım ünitesi bulunan sahra hastanesi hizmete girdi.


     Sağlık Bakanlığınca depremin ardından Erciş Yenişehir Stadyumunda faaliyete geçirilen hastane, bölgeye kurulan 8 çadırdan oluşan sahra hastanesine taşındı.


     Sabah saatlerinde hizmete giren sahra hastanesi bünyesinde, kadın doğum, dahiliye, diş, psikiyatri, çocuk, cerrahi, yoğun bakım ve kulak burun boğaz ile acil ünitelerinin bulunduğu, 15'i uzman 30 doktorun görev yapacağı öğrenildi.


     Yaklaşık 50 yatak kapasitesine sahip sahra hastanesindeki ameliyathanede, acil müdahale gerektiren ameliyatların yapılabileceği ve hastaların çadırdaki yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınacağı bildirildi.
    
     -Depremzedelere sağlık hizmeti-
    
     Sağlık Bakanlığı tarafından bölgeye gönderilen Konya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görevli ''hemşireler grubu'' da Türk Kızılayı tarafından kurulan Yenişehir çadır kentindeki yaşlıların tansiyonlarını ölçtü.


     Ekipte yer alan hemşire Yağmur Sezer, ''Depremden sonra çadırları dolaşarak tansiyon problemi olan yaşlı depremzedeleri tespit ettik. Belirli aralıklarla bu hastaların tansiyon takibini yapıyoruz'' dedi.
    

Depremzedeler ise Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen uygulamadan duydukları memnuniyeti ifade ederek, ''Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Uygulama, bizler açısından çok önemli. Tansiyon hastalarının takibinin yapılması çok güzel'' dedi.

van depremi
sağlık hizmetleri
Yorum (1)
AHMET EREN
BİLDİĞİM KADARIYLA ERCİŞ'TE,VAN'DA DEVLET HASTANELERİ,ÜNİVERSİTE HASTANESİ VE ÖZEL HASTAHANELER MEVCUT.SAHRA HASTANESİNE NEDEN İHTİYAÇ DUYULDU ANLAYAMADIM.....!!!!!!!!. ÇOK SAĞLAM OLMASI GEREKEN HASTANELERİMİZ İÇİNE GİRİLEMEYECEK DURUMDA MI YOKSA? SAHİ BU DEPREMDE KAÇ SAĞLIK PERSONELİ HAYATI KAYBETTİ YA DA SAKAT KALDI. BİNALARI YAPAN MÜTAHİTLER KADAR SORUMLU OLAN KONTROL MAKAMLARI VE BAĞLI OLDUKLARI KURUM YÖNETİCİLERİ(BAKANLIK,YÖK...VB)HAKKINDA BİR SORUŞTURMA AÇILDI MI? ANCAK BİZ BİLİYORUZ Kİ YASAYI YAPANLAR DA YASALAR KARŞISINDA DİĞER VATANDAŞLARLA EŞİT DURUMDADIR.TABİ Kİ DEMOKRATİK ÜLKELERDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir