Medimagazin logo

Enfeksiyon hastalıkları uzmanları Ankara’da bir araya geldi

Enfeksiyon Hastalıkları Derneği tarafından Ankara’da düzenlenen 10. Ulusal Aşı Sempozyumu dün sona erdi
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Enfeksiyon hastalıkları uzmanları Ankara’da bir araya geldi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

MEDİMAGAZİN - Enfeksiyon Hastalıkları Derneği tarafından düzenlenen 10. Ulusal Aşı Sempozyumu,  15-17 Eylül  tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirildi.

Aşılama alanındaki son gelişmeler, aşı kararsızlığı gibi konuların ele alındığı Ulusal Aşı Sempozyumu’nda ayrıca aşı uygulamaları ve bu uygulamalardaki değişiklikler, yeni aşılar ile yetişkin aşılamaları gibi hususlar da masaya yatırıldı.

Sempozyum Başkanı Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Türkiye Klinikleri TV’ye yaptığı açıklamada aşı reddi, aşılama programlarındaki zorluklar ve aşılamadaki yeni teknolojiler hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Ayrıca Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zafer Kurugöl aşıların bağışıklık sistemi üzerindeki etkilerini, Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Kuyucu yetişkinlerin aşılanması gereken hastalıkları ve Acıbadem Hastanesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Alhan da aşı karşıtlığı ve aşılama oranlarının artırılması için yürütülmesi gereken çalışmaları Türkiye Klinikleri TV’ye anlattı.

10. Ulusal Aşı Sempozyumu Fragmanı:

10 ulusal asi sempozyumu
enfeksiyon hastaliklari
ankara
Yorum (1)
nevzat kulukçu
akşam kıtır :)
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir