Medimagazin logo

En fazla doktor ataması bu ile oldu

Sağlık Bakanlığı tarafından ara atama döneminde Muş’a 24 doktor atandı. Ara dönemde ülke genelinde en fazla atamanın Muş’a gerçekleştirildiği bildirildi.
En fazla doktor ataması bu ile oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Yapılan atamalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulunan Sağlık Müdürü Dr. Fatih Ebiloğlu, Bakanlık tarafından yapılan atamalarda Muş Devlet Hastanesi’ne 1 kalp damar cerrahisi, 2 radyoloji uzmanı, 2 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 2 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, 1 gastroenteroloji, 2 dahiliye uzmanı ve 1 pratisyen hekim atandığını söyledi.

Malazgirt Devlet Hastanesi’ne yapılan atamaların da oldukça sevindirici olduğunu ifade eden Fatih Ebiloğlu, “Bu ilçemizde ilk defa fizik tedavi uzmanı atandı. Bunun yanı sıra 2 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 kulak burun boğaz uzmanı ve 2 pratisyen hekim atandı. Bulanık ilçemize ise 1 çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, 1 dahiliye uzmanı, 1 kadın hastalıkları ve doğum uzmanı ile 2 pratisyen hekim atandı. Ayrıca toplum sağlığı merkezlerimize de 3 hekim ataması yapıldı” dedi.

Ülke genelinde yapılan atamalarda en fazla atamanın Muş’a gerçekleştirildiğini dile getiren Ebiloğlu; “Bizim en fazla kadın hastalıkları ve doğum uzmanı branşında sıkıntı vardı. Bunu sayın milletvekillerimize ve Bakanlığa bildirdik. Milletvekillerimizin girişimleri sayesinde en fazla doktor ataması ilimize yapıldı. Bu atamalarla uzun süre doktor sıkıntı yaşamayacağız” diye konuştu.

en
fazla
doktor
ataması
bu
ile
oldu
Yorum (4)
S..D..
bi o kadarda dr ordan kaçmış yani...NE SEBEBSE...HAYRET.???
0
Cevapla
baran ince
bakanlık yiyorsa kaldırsın bakalım zorunlu hizmetti,oralarda kendileri çalıp kendileri oynarrlarr,herkes çalışamaz oralardaa.ha bi de bu kadar baskıcı dönemde özele kadro vermezken buna rağmen kimse durmuyor demek kii.
0
Cevapla
dr
muşta dr luk anlatılmaz , yaşanır...
0
Cevapla
hasan
Artik gittigin yerdende gelemiyorsun, hani ocak 2013 dönemi kurum ici atamalar, henüz aciklanmadi....bu gibi durumlar ancak ve ancak Köminizimle idare edilen ülkelerde olur.....böyle bir sey olabilirmi?? bu ülke kanunla mi idare ediliyor...kanunla idare ediliyorsa neden kanunlar cigneniyor, kanunlar cignendiyse cigneyenler neden cezalandirilmiyor.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir