Medimagazin logo

Emekli doktor maaşı 2040’ta bu kadar olacak!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, doktorların emekli olunca maaşlarının çok düştüğü eleştirilerine yanıt verdi: “30 yıl sonra maaşlar iyileşecek, bugün 2012 lira olan emekli maaşı, 2040’ta 3980 lira olacak.” CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ise bakanın bu yanıtını, “Sağlık Bakanı’ndan Çalışanlara Müjde” başlığıyla duyurdu.
Kaynak: HÜRRİYET
Emekli doktor maaşı 2040’ta bu kadar olacak!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Öğüt, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bakanlığın 2014 yılı bütçesi görüşülürken, sağlık personelinin çalışırken aldığı maaşın, emeklilikte çok düştüğüne dikkat çekti. 40 yıllık bir uzman doktorun, performansla birlikte eline geçen ücretin 7 bin lira iken; emeklilikte bunun 1700 liraya düştüğü şikayetini anlatan Öğüt, bakana “Bu maaşları ne zaman iyileştireceksiniz” diye sordu.


Öğüt, bu sorusu üzerine Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun, “Biz popülist davranamayız. Mali disipline uymak zorundayız. Ayrıca şuanda emekli bir doktor 2012 lira emekli maaşı alıyor. Ama 2010 yılında mesleğe başlayan bir doktor, 2040 yılında 3980 lira emekli maaşı alacak. Yani maaşlar 30 yıl sonra iyileşecek” yanıtını verdiğini söyledi.

 

Öğüt, “Bakanın bu yanıtı karşısında herkes hayrete düştü; acaba yanlış mı anladık, diye birkaç kez daha sordular ve aynı yanıtı aldılar. Ben bir de Ak Parti Milletvekili Agah Kafkas’ın yanına gittim, o da aynısını duymuş” dedi.

emekli
doktor
maaşı
2040’ta
bu
kadar
olacak!
Yorum (35)
doktor
ey akp millet dalga geç bakalım doktor hepsi iş bıraktında ne yapacaksın
0
Cevapla
a.s
sayın başbakan muayenehaneleri yasaklayınca, TÜRKİYE YASAKLARLA BİR YERE VARAMAZ DEMİYORDU. Sizin her şeyiniz meğer işinize gelince öyle oluyormuş.
0
Cevapla
tenekeci mahmut
nemrudun kızı yandırdı bizi çarptı sillesini felek misali sil yazımızı kurtar bizi çarptı sillesini felek misali mevlam gör bizi ocağım söndü nasıl belâdır bırakıp gitti bu ne devrandır dünya gözümde kerbelâdır allah'tan bulasın kararsın bahtın yıkılsın tahtın yalvardım yakardım yol bulamadım ah bulmasaydım kara yazım evirdim çevirdim yaranamadım ayandır halım ocağım söndü nasıl belâdır bırakıp gitti bu ne devrandır dünya gözümde kerbelâdır allah'tan bulasın....
0
Cevapla
a.s
Sayın başbakan Dersaneler yasaklatılınca TÜRKİYE YASAKLARLA BİR YERE VARAMAZ söylemi geçerli olmuyor. Sayın bakan bence siz çok konuşmayın bir sonraki kabinede yeriniz olmayacak bence. Bari saygınlığınızı koruyun. Bizim için bir şey yapmayacağınız veya yapamayacağınız belli bari sessizliği tercih edin
0
Cevapla
dr.mehmet
Ben de emekli bir doktorum. Ama iş bırakmak öyle kolay değil. Arkanızda kimseyi (Doktor camiasından) göremezsiniz. Herkes burada konuşur konuşur iş eyleme gelince kaçarlar. Bu işi düzeltecek olanların başında hocalar gelmekte olup onlara öğleden sonra özele geçiş verilince susacaklardır....ŞİMDİYE DEK BİR TEK KONUDA GERİDEN GELEN HEKİMLER LEHİNE BİR İŞLEM YAPMAMIŞLARDIR. GEÇMİŞE BİR GÖZ ATIN BAKALIM MECBURİ HİZMETLER İÇİN NE DEMİŞLER.... HANİDEN ÇALIŞAN DOKTORLAR İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPABİLSE DE BİR ŞEYLER KOPARILABİLSE.....
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir