Medimagazin logo

Dr.Bahar Tekin'e her yerden destek yağıyor

Başta Medimagazin okurları olmak üzere, Sağlık Bakanı, TTB, İzmir Tabip Odası, Diyarbakır Tabip Odasından sonra Dr.Bahar Tekin'e bir destek de Konya Tabip Odasından geldi.
Dr.Bahar Tekin'e her yerden destek yağıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 

Diyarbakır ili Kocaköy ilçesinde AH olarak görev yapmakta olan Dr.Bahar Tekin'in 24.04.2011 pazar günü acil nöbeti esnasında evdeki yatalak bir hastaya gitmediği için, İlçe Kaymakamı tarafından darp edildiğini basından öğrenmiş bulunuyoruz. Meslektaşımızın şikayetçi olması sonucu olay yargıya intikal etmiştir. 
 
 
Evde sağlık hizmetleri son yıllarda sağlık hizmetine erişimde sıkıntı içinde bulunan vatandaşlarımız için Sağlık Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği bir uygulama olup, biz hekimler içinde hizmetin insani yönü nedeniyle benimsediğimiz bir sağlık hizmetidir. Bu uygulamanın tüm olumsuzluklarını hekim ile hastayı başbaşa bırakıp, hekimin şiddet görmesine neden olacak şekilde yürütülmesi veya halkın ve idarecilerin elinde istismar adilmemesi için düzenlemeler yapılması gerektiğini bu vesile ile bir kere daha kamuoyunun dikkatine sunmak istiyoruz. 
 
Hekime son yıllarda yönelen şiddetin azaldığını ifade eden fakat bunun için yeterli verileri belgeleyemeyen yetkilileride uygulanan sağlık politikalarını gözden geçirmeye davet ediyoruz. Hekimlerin mesleğini icra ederken hedef haline gelmemesi için TCK'da gerekli düzenlemelerin bir an önce Sağlık Bakanlığı tarafından ele alınması gerekmektedir. 
 
Son hadisede hekime şiddetin kaynağı açısından olayın önemi büyüktür. 
 
Meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve yetkilileri göreve davet ediyoruz 
 
KONYA TABİP ODASI 
YÖNETİM KURULU
dr.bahar
tekin'e
her
yerden
destek
yağıyor
Yorum (14)
Rabia Kaya
Doktorluk yapılacak meslek değil ama bunu anlayana kadar çoktan iş işten geçmiş oluyor,orada burada uyduruk ücretler alarak çok daha huzurla çalışacağınız başka bir işi öğrenecek yaşı geçiriyorsunuz,eriyip gidiyorsunuz.Bunu da hiçkimse bize onyedi yaşımızda söylemiyor,herkes en akıllı kişi doktor olur diyordu,nereden bilelim böyle bir meslek olduğunu,çocuktuk biz ..
0
Cevapla
dr.zandena
Kocaköy kaymakamlık web sitesindeki duyuruyu okumanızı tavsiye ederim. kaymakam mülki amir olarak görevin yerine getirilmesini sağlamışş.. Demekki bu şekilde darp yoluyla görevini yaptırdın hekim arkadaşa. Eğitime saygısı olan insan kendinden iki kat fazla eğitimli vede insan canıyla uğraşan bir bayana böyle davranmayı bırakın o cümleleri bile kurmamalıdır. İçimden çok şey geliyor ama aldığım TIP VE DEONTOLOJİ EĞİTİMİ ilgili kişiden fazla bahsederek söz israfını engelliyor.
0
Cevapla
Asistan Hekimler
Asistan Hekimler olarak bizler de bir destek kampanyası başlattık. Yazılan tüm destek mesajlarını Sayın Cumhurbaşkanımıza ileteceğiz. HEKİME VE ÖZELLİKLE KADINA ŞİDDETE SON DİYORUZ. Destek vermek için http://www.asistanhekim.org/?p=1606
0
Cevapla
h.u
Kaymakamlık, valilik makamları modası geçmiş,sadece varlığı olup işlevi olmayan,artık çağımıza yakışmayan makamlardır. Seçilmişler varken atanmışların bu kadar yetkiye sahip olmaları adalete de medeniyetede uygun değildir. Sadece ortadoğuda kalmış bu makamlar Türkiye'ye yakışmamaktadır.
0
Cevapla
HEMŞİRENİN AHI;
DOKTOR ARKADAŞIMIZIN MARUZ KALDIĞI KAYMAKAM TERÖRÜNÜ KÖTÜ KAMU YÖNETİCİLİĞİNİN TİPİK ÖRNEĞİ SAYIYORUZ. AÇIK ALANDA, TANIKLAR VARKEN DOKTORA BUNU YAPAN KİMBİLİR DÖRT DUVAR İÇİNDE ŞATAFATLI MAKAMLARINDA HALKA NASIL DAVRANIYORDUR? O ÖZEL BÖLGEDE BİR DOKTOR ÜÇ AYRI POZİSYONUN SORUMLULUĞU ALTINDA; ACİL NÖBETÇİSİ, AİLE HEKİMİ, EVDE BAKIM DOKTORU...KUTLANMASI GEREKEN BİR KAHRAMAN...İLGİYLE, ÖZENLE KORUNMASI GEREKİRKEN KAYMAKAM ŞİDDETİ DE NEDİR? "ŞİDDETE SIFIR TOLERANS" SADECE GÜZEL BİR SÖZ DİZİSİ, SADECE RETORİK DEĞİL, BİR TAVIR, BİR AHLAKTIR. GÖZÜMÜZ MECLİSTE CENGAVERCE BAŞBAKANI İÇİN DÖVÜŞE GİRİŞMEKTEN KAÇINMAYAN BAKAN BEYİN ÜSTÜNDE OLACAK...BAKALIM, NE SONUÇ GÖSTERECEK? SAYGILARIMLA,
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir