Medimagazin logo

Doktorlara ihmal suçlaması

Kütahya'nın Simav ilçesinde, hastaneden taburcu edildikten 8 saat sonra ölen 28 yaşındaki sara hastası kadının eşi, olayda doktorların ihmali bulunduğunu ileri sürdü.
Kaynak: AA
Doktorlara ihmal suçlaması
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KÜTAHYA - Pazarlar ilçesinde yaşayan Mustafa Bayram, sara nöbeti geçiren eşi Dilek Bayram'ı Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi’ne götürdü. Serum tedavisi uygulanan kadın taburcu edildi. Babası

 

Süleyman Uçlu'nun Simav'ın Kalkan beldesindeki evine getirilen kadın, taburcu edildikten 8 saat sonra yeniden fenalaştı. Bunun üzerine yakınları tarafından sağlık ekibi çağrıldı. Hastaneye kaldırılan kadın kurtarılamadı.

 

3 yaşında bir kız çocuğu bulunan Dilek Bayram'ın cesedi, otopsi için Bursa Adli Tıp Kurumunun morguna gönderildi.

 

Mustafa Bayram, eşinin ölümünde doktorların ihmali bulunduğunu öne sürerek, Bursa Adli Tıp Kurumundan gelecek rapor doğrultusunda doktorlar hakkında cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

 

Hastane yetkilileri ise kadının hastanede tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edildiğini belirterek, sara nöbetinin birkaç saat sonra yeniden ortaya çıkabileceği yönünde yakınlarına uyarıda bulunulduğunu ifade etti.

 

Simav Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili soruşturma başlattı.

doktorlara
ihmal
suçlaması
Yorum (3)
adnan öbek
Madem böyle, Sağlık Bakanı her organın yedeğini bulsun, bozuklarını çıkartıp yenilerini montajlayın... Açıkca garantili tedavi olsun...! 8 gün sora ölmemesi gerekiyormuş... Neden garanti vermediniz...? Hapishaneden tahliye edilen eşkiya, ertesi gün suç işlerse, hemen Hakim ve Savcı hakkında da suç duyurusu yapılsın... Adamı ıslah edemeden tahliye etmemeliydiler ! Sözün kısası "cahille tartışan kaybeder..."
0
Cevapla
nörolog
Bize haftada en az 4-5 tane böyle hasta gelir. Eğer beyin tomografisinde daha önceki incelemelerinde patoloji yok idiyse, hasta kronik epilepsi hastatsı ise hekimin bir suçu yoktur. genç bir insanın ölümü üzücü, ancak hemen hekimi suçlamak, olayın manevi yükünden kurtulmak için birilerinin üzerine çamur atmaya çalışmak çok çirkin. Bu olayda bir de şunu düşünmek gerekli: acil servislerdeki tüm tecrübeli pratisyen hekimler aile hekimliğine çekilerek bilgi birikimi olan insanlar kızağa kaldırıldı. Belki hastayı epilepsi ile hiç ilgisi olmayan bir göz hekimi değerlendirerek evine gönderdi. Tüm Türkiyede vasıfsızlaştırılma operasyonunu başarıyla gerçekleştiren SB uygulamalarının bu tür olayların gelişiminde hiç suçu yok mu? İşte sağlıkta ilerisi düşünülmeden yapılan oynamaların bu tür sonuçlarının olması kaçınılmazdır. Şimdi olacak durumu söyliyeyeim. artık her sara nöbetiyle gelen hastaya doktorlar, 1 tane BT, 1 tane MR kesin çektirecekler. Çünkü hasta-hekim arasında oluşturulan karşılıklı güvensizlik ortamında hiç bir güç bir hekimin BT, MR gibi pahalı ve ışın riski olan tetkikleri yaptırmasını ve çekilen filmin acilen radyolog tarafından raporlanmasını engelleyemeyecektir. Böyle bir durumda radyologlar evlerinden filmleri değerlendireceklerdir. Peki o zaman niçin nörolog her hastaya evinden gelecek, vs vs vs. Umarız hastanın otopsisinde beyin tm falan çıkmaz da hekim arkadaş yırtar.
0
Cevapla
ayşe kart
Vatandaş artık ölümsüzlük istiyor.Eğer varsa ölümsüzlük bu denli hastaları üstümüze kışkırtan SAYIN SAĞLIK BAKANINDAN BENDE ÖLÜMSÜZLÜK İSTİYORUM HAŞA tabiiki.Saralı hasta ölmüş ölebilir drlar ne yapacak .Yallah şikayete koşun. .Güzel mesleğimi bu hale getirenleri bizim şartlarımızda doktorluk yaparken görmek istiyorum. Tabiki hakkımıda helal etmiyorum...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir