Medimagazin logo

Doktora saldırarak yaralayan şüpheli serbest bırakılmıştı: Yeniden yakalandı

Avcılar’da aşı olmak için gittiği aile sağlığı merkezinde görevli doktora saldırarak yaralayan şüpheli, savcılığın isteği üzerine ikinci kez yakalandı.
Doktora saldırarak yaralayan şüpheli serbest bırakılmıştı: Yeniden yakalandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL - Olay, dün saat 12.30 sıralarında Avcılar Tahtakale Mahallesi'ndeki aile sağlık merkezinde meydana geldi. Mehmet Saib E., kayın validesi ve kayın babası ile gelerek koronavirüs aşısı olmak istediğini söyledi.


'Mesai saati değil, başlamasını bekle' diyen doktora saldırdı


Öğle paydosunda olduklarını söyleyen Dr. Velit Çelebi, 25 dakika sonra başlayacak mesaiyi beklemesi gerektiğini ve saat 13.00'te BioNTech için 6 kişi dolduğunda aşısının yapılacağını bildirdi. Aldığı bu yanıta sinirlenen Mehmet Saib E., bir anda Dr. Velit Çelebi'ye tekme ve yumruklarla saldırdı. Aile sağlık merkezinde bulunanlar araya girip doktoru saldırganın elinden kurtardı. Doktorun şikayeti üzerine Mehmet Saib E. gözaltına alındı. Poliste ifadesi alınan Mehmet Saib E., savcının talimatı ile serbest bırakıldı. Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek 6 günlük darp raporu alan Dr. Çelebi şikayetçi olduğunu bildirdi.

Aile Hekimi Velit Çelebi’yi başından yaralayan şüpheli hakkında, bugün saat 14.00 sıralarında Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı tarafından hakkında tekrar yakalama kararı çıkartıldı. Şüpheli Avcılar Emniyet Müdürlüğü ekiplerince saat 14.30 sıralarında yakalanarak gözaltına alındı.  Mehmet Saib E., "Görevli Memura Mukavemet" suçundan adli makamlara sevk edildi.

Bakan Koca duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından konuya ilişkin açıklama yaptı. Koca, "Avcılar'da görevli bir doktor arkadaşımıza saldıran M.S.E. gözaltına alınıp serbest bırakılmasından bir süre sonra tutuklanmıştır. Aşı için beklemesi gerektiği uyarısına tahammül edemeyen saldırganı kınıyoruz. Sağlık çalışanına şiddet, insan için hayat boyu utanılacak bir suçtur." ifadesini kullandı.

avcılar
doktor
saldırı
şüpheli
koronavirüs aşısı
saldırı
hekim
Yorum (7)
ERDOĞAN SÜ
Ne ilginç ve tutarsız yasalarımız var, keşke olmasaymış ama var :)
3
Cevapla
Ö.Faruk Atay
Bu şiddeti nefretle kınıyorum.Temennim şahsın tutuklu yargılanıp en üst seviyeden ceza alması ve cezanın ertelenmeyerek infaz edilmesidir.
5
Cevapla
muhibbi
Aşk ile çalışmaya devam ediniz...... Yalnız aklıma her nedense Şener Şen in "Aç kapa Artema" reklamı geldi
3
Cevapla
Dr. Yüksel
Seyirciye oynuyorlar. En kısa sürede bırakacaklar. Caydırıcı olabilmesi için kamera görüntüsü gibi tespit edilmiş suçlarda suçlu tutuklu yargılanmalı. İyi hal indirimi gibi mantıksız indirim yapılmamalı. Cezalar indirime ve ertelemeye tabi olmamalı. Suçlu kağıt üzerinde 8yıl ağır ceza alıyor 2 yıl yatmadan tahliye oluyor. Ceza alıyor cezanın açıklanması bile erteleniyor. Bir doktor dakika içinde çok riskli bir kararla müdahale yaparken hatası nedeniyle yargılanırken hakimlerimiz yıllarca karar veremiyor. Hakimler makül sürede kararlarını açıklayabilmeli vede hekimler hibi mesleki sorumluluk yatırımlarına tabi olmalı. Yanlış ve geciken kararlardan hakim ve devlet tazminat ödemeli.
10
Cevapla
Dr
Acilen yeni bir sağlıkta şiddet yasası çıkarılması şart.
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir